Vianočné skladby sú vždy niečím odlišné od tých klasických, ktoré môžete počuť v rádiách počas celého roka. Majú v sebe čaro ľudskosti, rodinnej atmosféry a nezameniteľnosti. Práve v tomto období vznikol výnimočný duet ,,Vianoce”, ktorý naspieval Robo Opatovský s Máriou Čírovou.

Robo Opatovský a Mária Čírová spojili svoje spevácke kvality po prvýkrát pri skladbe, ktorej text napísala Oľga Záblacká s Jurajom Žákom a hudbu sám Robo. „Som veľmi spokojný. Mária je úžasná speváčka. Skladbu „Vianoce“ zaspievala precítene, s nádherným  výrazom. Ako autor sa veľmi teším, že sa jej skladba zapáčila hneď na prvé počutie a prijala moje pozvanie na naspievanie duetu.”

Ak milujete pravú vianočnú atmosféru, práve tú dodalo skladbe Detské operné štúdio Štátneho divadla Košice. ,,Vianoce”, z ktorých mal po prvom vypočutí spevák zimomriavky po celom tele, produkoval Tomáš Gajlík a o videoklip sa postaral Samuel Hindy. „V refréne spievam Márii druhý hlas, Myslím si, že nám spolu hlasy veľmi dobre znejú. Pri mužsko– ženskom duete je dôležité nájsť tóninu, ktorá bude vyhovovať obom. Nám sa to, myslím, podarilo. Dúfam, že sa výsledok našej spolupráce bude páčiť,“ teší sa Robo Opatovský, ktorý má na konte už dva platinové vianočné albumy.

1

„Vianoce“ sú síce pilotným singlom nového vianočného albumu, ktorý spevák chystá na budúci rok, no pre Máriu ide o jednu z prvých skúseností s danou tematikou. „Tiež som nastúpila na tento „vianočný vlak“ a cítim sa v tom dobre. Som šťastná, keď môžem vianočnou hudbou obohatiť ľudí. Správna vianočná pesnička má podľa mňa byť o tom, že keď človek zavrie oči, cíti blízkych, krb, praskajúce drevo, počuje sane s roľničkami, behá mu mráz po chrbte… A v tejto pesničke to všetko je. Vianoce milujem. Je to obdobie pokoja, keď sa človek stíši, zahĺbi, uvažuje nad svojim životom, vzťahmi, sebou. Je to jediné obdobie za rok, keď človek takto spomalí,“ dodáva dvojnásobná matka Mária Čírová.

Foto: Mako Hindy

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)