Počas spánku ste s partnerom na sebe prilepení alebo každý spí na svojej strane postele? Aj jedno, aj druhé vypovedá o tom, aký kvalitný je váš vzťah. Možno sa budete čudovať, ale ono to skutočne funguje!

Možno je pre vás pohodlnejšie spať na opačnej strane postele ako váš partner, pretože máte svoj vlastný priestor a môžete sa lepšie a pohodlnejšie vyspať. Avšak vedci zistili, že v takomto prípade je váš vzťah menej kvalitný a ste v ňom menej šťastná, ako keby ste spávali v objatí. Najšťastnejšie sú páry, ktoré spia tvárou k sebe a zároveň sa dotýkajú. Naopak, najhoršie sú na tom dvojice, ktoré sú k sebe otočené chrbtom a navzájom sa vôbec nedotýkajú.

Tieto výskumy sú celkom zaujímavé, no z praktického hľadiska si naozaj nevieme predstaviť, že by sme mali celú noc prespať v jednej polohe. Dá sa to vôbec? :)

spánokZdroj: elitedaily.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Slavka
Jej revír je kultúra, jej tempo je vražedné. Jej protivníci – speváci, herci a iné slovenské celebritky :). Nasadená 24 hodín denne, to je naša Slávka, nie je nik, kto by ju nemal rád. Spovedá rôzne osobnosti kultúry, najmä hudby a píše o všetkom, čo sa umením dá nazvať, ale aj o rôznych iných témach.