INZERCIA | Pri kúpe výbavy pre vaše dieťatko je kočík jednou z finančne najnáročnejších ale zároveň aj jednou z najdôležitejších vecí. Samotný výber je pre rodičov značne náročný, o to viac ak ide o výber prvého kočíka pre prvé bábätko. Na trhu existuje množstvo typov a druhov kočíkov a nie všetky sú práve aj praktické. Ako teda vybrať vhodný kočík, ktorý 100% využijete? 

 

Kočíky podľa veku

V prvom rade je dôležité vyberať kočík podľa veku dieťaťa. Kočíky pre najmenšie detičky disponujú hlbokou vaničkou, kde dieťatko môže pokojne ležať ako v posteli. Čím je bábätko staršie, tým je aj zvedavejšie a preto je potrebné zadovážiť si športový kočík, ktorý drží dieťatko v sede a tak mu umožňuje rozhliadať sa po okolí. Ideálne je v tomto prípade voliť taký, ktorý sa dá polohovať, aby mohol slúžiť aj na viachodinový pohodlný spánok. 

Výhodná trojkombinácia

Veľmi obľúbené sú aj takzvané trojkombinácie, ktoré obsahujú vaničku, športový kočík a autosedačku vo forme vajíčka. Takáto trojkombinácia býva aj finančne dostupná a prakticky na jeden „stojan“ kočíka viete namontovať všetky tri súčasti. Môžete teda voliť kočík rôzne podľa ročného obdobia alebo podľa súčasných preferencií vášho bábätka. Samozrejme je dôležité, aby ste mali kde takúto trojkombináciu skladovať. Toto riešenie môže byť tiež dobré, ale je vhodné, aby ste si poriadne prezreli jednotlivé parametre kupovanej trojkombinácie.  

Kočík z druhej ruky

Ak nemáte dostatok finančných prostriedkov môžete staviť aj na kočík z druhej ruky, ktorý nájdete napríklad na rôznych bazároch alebo sociálnych sieťach. Pri takejto kúpe je najlepšie, pokiaľ si produkt pôjdete obzrieť pri prevzatí, aby ste videli v akom stave je kočík. Môžete si tak potom vyskúšať manipuláciu s kočíkom a rovnako aj uvidíte, či sú na ňom vidieť známky používania. 

Pri nákupe kočíka pre vaše bábätko je dôležitá najmä praktická stránka. Vyberajte si veľkosť kočíka podľa vášho bydliska, aby ste sa s ním vedeli bez problémov pohybovať. Voľte kočíky, ktoré majú väčšie kolesá, aby ste sa mohli dobre pohybovať aj po náročnejšom teréne. Z praktického hľadiska je tiež dôležité hľadieť na to, aby bol polohovateľná rúčka na kočíku a vedeli ste si ju prispôsobiť. Skontrolujte funkciu brzdenia.

Čo sa týka estetickej stránky, tu je voľba naozaj rôznorodá. V súčasnosti už viete nájsť milióny rôznych dizajnov farieb a prevedení. Môžete voliť neutrálne farby, rovnako ako pestrofarebné dizajnové kúsky. V každom prípade by pre vás estetická stránka mala byť na poslednom mieste a spočiatku sa treba zameriavať na to, aby bol kočík čo najpraktickejší, čo zároveň zaručuje aj jeho pohodlnosť na používanie nielen pre bábätko, ale aj pre vás

FOTO: pexels.com