Jedno z ôsmich miliónov detičiek sa narodí s progériou, čo je syndróm predčasného starnutia. Napriek tomu, že v prípade choroby nebola potvrdená dedičnosť, v rodine 15-ročnej Xiao Feng trpí ochorením nielen mladá tínedžerka, ale aj jej mama. Xiao však koncom decembra podstúpila náročnú operáciu, ktorá ju zmenila na nepoznanie.

Minulosť Xiao nie je vôbec ružová – nielenže sa narodila do chudobnej rodiny, ale ešte aj s genetickou poruchou, pridávajúcou jej tvári minimálne 40 rokov. Pre zostarnutý vzhľad tak skromná Číňanka nemala nikdy žiadnych kamarátov, a veci, ktoré sú pre jej rovesníčky typické, boli pre ňu cudzie.

Tínedžerka ostane určite do konca života vďačná filantropovi Guo, všetkým dobrým ľuďom, ktorí sa pričinili o to, že sa jej podarilo vyzbierať 23 tisíc eur potrebných na náročný 8-hodinový zákrok, a v neposlednom rade desiatim chirurgom, trom anestéziológom a piatim zdravotným sestrám. V decembri sa stal totiž pre študentku doslova zázrak – splnil sa jej sen o tom, aby vyzerala adekvátne k svojmu veku.

Dnes si 15-ročná slečna môže pokojne robiť selfie, ktoré si vraj pred operáciou nedovolila, a konečne sa na verejnosti ukazovať s make-upom – doposiaľ sa líčila len za dverami detskej izby. Kedysi šikanovaná Xiao tak po dlhých rokoch žiari šťastím.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ladbible.com | Foto: Twitter, YouTube