Mláďa tigra bengálskeho menom Aasha bolo ešte v roku 2011 zanedbávané ľuďmi z cirkusu, ktorého bolo súčasťou. Vtedy mala drobná tigrica 9 mesiacov, ale vážila len 13 kilogramov, čo je bežná váha pre trojmesačné mláďatá tohto druhu. Dnes je však už všetko inak a z malej Aashy vyrástla veľká, spokojná a šťastne zaľúbená tigrica! :) 

Američanka Vicky Keahey je zakľadateľkou organizácie na záchranu divých zvierat a bola to práve ona, kto v roku 2011 maličkú Aashu zachránil z cirkusu, v ktorom tigrie mláďa zanedbávali. Keď sa jej mladá žena z Texasu ujala, tigrica trpela výrazným kožným ochorením, na tele jej chýbala srsť, mala otvorené rany a trpela podvýživou. Ako už bolo uvedené vyššie, v čase keď mala Aasha 9 mesiacov, zodpovedalo jej vtedajších 13 kilogramov priemernej váhe trojmesačného tigrieho mláďaťa.

tigrica zachránená z cirkusu tigrica zachránená z cirkusu

Vicky Keahey musela ťažko chorému zvieraťu podávať lieky dvakrát denne a tráviť s ňou obrovské množstvo času, aby sa z toho Aasha vystrábila. Po ôsmich mesiacoch sa to skutočne podarilo a z podvýživeného mláďatka sa stala zdravá tigrica v najlepšej forme. Neskôr si dokonca našla aj svoju životnú lásku v podobe tigra Smugglera, s ktorým dnes žije v spoločnom priestore. Obaja sú zdraví, šťastní a údajne aj poriadne zaľúbení. :)

tigrica zachránená z cirkusu tigrica zachránená z cirkusu tigrica zachránená z cirkusu tigrica zachránená z cirkusu tigrica zachránená z cirkusuFoto: Boredpanda.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)