Dnes, v dobe internetu, televízie, mobilov a mnohých iných ,,zabíjačov” voľného času, si už len málokto spomenie na knihy. Ich čítanie však môže váš život i vašu spokojnosť ovplyvniť viac, než by ste si mysleli. :)

 

Čítanie znižuje riziko Alzheimera

Už je to nejaký ten čas, čo vedecké štúdie preukázali, že čítanie kníh znižuje riziko Alzheimerovej choroby, ktorá spôsobuje demenciu. Spolu s čítaním znižuje riziko Alzheimera aj šach či puzzle.

,,Nemilovať knihy znamená nemilovať múdrosť a nemilovať múdrosť znamená stať sa hlupákom.”

Kniha- nápomocný priateľ

Čítanie kníh zväčšuje rozhľad, zlepšuje gramatické schopnosti a slovnú zásobu. Niektoré vedecké štúdie dokazujú, že čítanie má pozitívny vplyv aj proti stresu a pomáha ho odbúravať.

,,Nemiluj knihy preto, aby si nimi ozdobil svoj príbytok, ale preto, aby si nimi ozdobil svoje srdce a ducha.”

Čítaním získavate nové perspektívy

Jednou z veľkých výhod čítania kníh je, že zlepšujú pamäť, ale najmä to, že pri čítaní prežívate rôzne príbehy z pohľadu rôznych osôb, a to vám umožňuje získať nadhľad a vidieť veci aj z iných uhlov pohľadu. Práve vďaka tomu čítanie spôsobuje väčšiu schopnosť vcítenia sa do iných – empatiu.

,,Čítať peknú knihu je nepretržitý dialóg, v ktorom kniha hovorí a naša duša odpovedá.”

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Tomino
Ženy sú úžasné inšpiratívne osobnosti a vo svete bez nich by som nikdy nechcel žiť. Mne ako mužovi je cťou, že som mohol aspoň trochu nahliadnuť do ženského sveta a že mám možnosť prinášať najkrajším čitateľkám SlovakWoman každodenné zaujímavosti, najmä zo sveta šoubiznisu a virálnych tém. :)