,,V časoch dávnych bohov, hrdinských náčelníkov a kráľov, nekľudom zmietaná zem zrodila hrdinku. Bola ňou Xena, mocná princezná, zocelená žiarou vojen. Sila… vášeň… nebezpečenstvo. Jej odvaha zmení svet.” Pamätáte sa? :)

Keď sa pred neuveriteľnými 21. rokmi objavila na televíznych obrazovkách ,,princezná bojovnica”, ženy ju obdivovali a muži milovali. Ikonická Xena sa stala okamžite fenoménom a spolu s Gabrielou zdolávali nástrahy smrteľníkov, ale aj samotných bohov. Aj keď už od poslednej klapky ubehlo pätnásť rokov, herečky Lucy Lawless a René O’Connor sú stále dobrými priateľkami. Kým 48-ročná novozélandská herečka Lucy ,,Xena” sa dnes venuje stále filmovaniu a aktivizmu, 45-ročná Reneé ,,Gabriela” je stále príležitostnou herečkou, producentkou a režisérkou. V roku 2001 založila vlastnú produkčnú spoločnosť. A ako vyzerajú krásky dnes? :)

Xena a Gabriela kedysi

Dievčatá dnes

Lucy Lawless

Reneé O’Connor

Foto: 7te.org, alphacoders.com, Instagram | Video: YouTube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)