Verejnosť dlho netušila, či sa dlhoočakávané finále šou Superstar vôbec uskutoční. Možnosť vysielať prenosy naživo totiž nečakane skomplikovala situácia týkajúca sa koronavírusu. Televízie sa ale dohodli, že napriek tomu ukončia súťaž v pôvodne stanovenom čase. Avšak aby boli finálové kolá čo najbezpečnejšie pre všetkých prítomných, už teraz musia súťažiaci, porotcovia aj štáb dodržiavať veľmi prísne pravidlá. 

Najbližšie dve nedele nás čakajú finálové kolá Superstar. Obvykle ich bývalo omnoho viac, tvorcovia však tentokrát pristúpili k zrýchlenému režimu. Oba prenosy pritom budú prebiehať za veľmi prísnych bezpečnostných opatrení.

Aby sa nikto zo súťažiacich či štábu nestal potenciálnym šíriteľom COVID-19, súťažiaci aj porotcovia museli už minulý týždeň podstúpiť testy. Paľovi Haberovi, ktorý sa práve nachádzal v Miami, ich teda urobili priamo za veľkou mlákou.  „Paľo Habera sa testoval v USA, Marián Čekovský na Slovensku, Patricie Pagáčová, Monika Bagárová a Leoš Mareš boli testovaní v utorok poobede v Českej republike,” vyjadril sa zdroj z Markízy.

Povinnosť testovania neminula ani štáb a celkovo všetkých ľudí, ktorí budú so súťažiacimi v blízkom kontakte. „Spoločne s porotou prebehlo aj testovanie tanečníkov, maskérov, kaderníkov a ďalších osôb, ktoré sa nejakým spôsobom fyzicky dotýkajú súťažiacich a poroty alebo sú s nimi vo veľmi tesnom kontakte,” nabonzoval zdroj, pričom celá procedúra čaká všetkých do jedného ešte raz pred druhým finálovým kolom.

Radosť Lucie Bikárovej a Diany Kovaľovej. Obe postúpili do finále.

To však ani zďaleka nie je všetko. Aby tvorcovia eliminovali možnosť nákazy po testovaní, rozhodli sa účinkujúcich a štáb izolovať v jednom hoteli, kde za prísnych bezpečnostných podmienok čakajú, kým celá šou neskončí. Hoci nútená karanténa pre nikoho z prítomných iste príjemná nie je, televízie kladú zdravie a bezpečnosť svojich hviezd a zamestnancov na prvé miesto.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Topky.sk | Foto: Instagram/superstacs