Na svete je toľko žien a toľko kabeliek, že existuje hneď niekoľko spôsobov, ako ich môžete nosiť. Máte kabelku počas chôdze elegantne cez rameno alebo naopak, pohodlne na štýl „crossbody“? Nech je to už akokoľvek, vedzte, že spôsob jej nosenia môže o vás veľa napovedať.

Doktorka Kathlyn Handricks, autorka mnohých kníh o reči tela, tvrdí, že ženy vysielajú skryté správy práve tým, akým spôsobom držia svoju kabelku. Tieto správy dešifrovala a každý spôsob nosenia charakterizovala. Zamyslite sa, ako je to denno denne s vami a odhaľte čo-to zo svojej osobnosti.

1. Nosenie kabelky na jednom pleci príliš blízko pri tele

Ste praktická a riadite sa prospechovými motívmi. Táto dáma si utkáva slobodu pohybu cez veci, ktoré je vidieť. Nie je však žiaden namyslený páv, je hrdá iba na to, čo dokázala. Nosenie kabelky na tento štýl je bežné, a podobne ako herečka Jessica Alba, i dámy v tejto kategórii preferujú nosiť menšie kabelky.

,,Táto dáma nie je však žiaden namyslený páv, je hrdá iba na to, čo dokázala.“

2. Nosenie kabelky na jednom pleci s „poletujúcou“ kabelkou

Ak nosíte svoju kabelku na pleci, pri chôdzi sa vám hompáľa a máte ju otvorenú, značí to, že vašou prioritou je ľahkosť a funkčnosť. Pokiaľ ju nosíte uzatvorenú, ostatným chcete podvedome ukázať, akej značky/farby/tvaru/materiálu je vaša kabelka.

3. Nosenie na štýl crossbody s kabelkou vpredu

Ak je váš obľúbený štýl nosiť kabelku krížom cez telo a prehodíte si ju dopredu, je to forma výzbroje. Značí to, že ste obozretnejšia a zdržanlivejšia. Často takto nosia svoj doplnok celebrity, aby sa vyhli kontaktu s paparazzami.

,,často takto nosia svoj doplnok celebrity, aby sa vyhli kontaktu s Papparazzami.“

4. Nosenie na štýl crossbody s kabelkou vzadu

Máte často kabelku krížom cez telo a nasmerujete si ju dozadu, ako to robieva napríklad Kendall Jenner? Podľa doktorky Handricks ste ,,mestská bojovníčka s jasným cieľom“. Keďže nosíte kabelku vzadu, okoloidúcim nedávate možnosť vidieť značku ani štýl kabelky.

5. Nosenie kabelky na predlaktí

Doktorka tvrdí, že prioritou týchto dám je spoločenský status a postavenie. Tým, že nosíte kabelku len v jedej ruke, dávate každému najavo, že nepotrebujete obe ruky pri chôdzi po svete. Odkazuje to do minulosti, kedy mali ženy osobných nosičov vecí. Kabelka na predlaktí vynikne, t. j. odhaľujete okoloidúcim jej značku či dizajn, čím signalizujete svoj spoločenský status, aby ostatní „vedeli“.

,,odhaľujete okoloidúcim jej značku či dizajn, čím siganlizujete svoj spoločenský status, aby ostatní ,,vedeli“.

6. Nosenie kabelky v ruke

Niektoré kabelky sú veľmi malé či ťažké a žena ani nemá inú možnosť, len ju držať v ruke. Potom sú tu dámy, ktoré si spomedzi rôznych spôsobov nosenia zvolia práve tento. Je to ekvivalent nosenia kufríka v ruke a odkazuje to na dôležitosť práce ženy. Jednou z celebrít, ktorá obľubuje nosenie kabelky v ruke, je Diane Kruger. Vieme, že ako herečka nosí v práci pekné šaty a držaním kabelky v ruke sa nám podvedome snaží pripomenúť, že je viac ako komparzistka vo filme.

7. Bez kabelky

Je vašim mottom, že ,,kabelku netreba“? Bez nej sa často na verejnosti objavuje aj samotná Kim Kardashian. Ak nemá žena pri sebe kabelku, značí to, že sa pohybuje v spoločnosti, v ktorej sa ostatní dennodenne zaoberajú tými istými vecami, napríklad peniazmi či slávou. Táto dáma je najsebaistejšia členka skupiny a spolieha sa na svojich zamestnancov, čo jej umožňuje chodiť bez kabelky.

Zdroj: glamour.com