Termín pôrodu Dominiky Cibulkovej sa blíži každým dňom. Oficiálne by síce mala priviesť na svet dieťatko až v júni, to sa však môže vypýtať von aj omnoho skôr. Tenistka má preto všetko potrebné zariadené. Hoci spočiatku váhala o mieste pôrodu, dnes už je rozhodnuté nielen o tom, že pôjde o Viedeň, ale tiež o konkrétnej klinike. Tá pritom vzhľadom a pohodlím pripomína skôr luxusný hotel!

9. jún. To je dátum, kedy by podľa lekárskych odhadov mala Dominika Cibulková porodiť svoje prvé bábätko. S médiami sa podelila o to, ako vníma posledné týždne pred touto veľkou udalosťou: „Pociťujem nadšenie a odhodlanie. Samozrejme, mám veľký re­špekt, ale vždy si poviem, všetky ženy to zvládli, nič iné mi ani nezostáva, a nezaoberám sa tým ďalej. Už sa malého nevieme do­čkať, takže tešenie je väčšie ako strach.”

Prípravu na samotný pôrod do veľkej miery ovplyvnila situácia týkajúca sa koronavírusu. Práve kvôli nej tenistka dlho zvažovala, že zostane v Bratislave, i keď voľba napokon padla práve na Rakúsko. Dôvodom na prekročenie hraníc však vraj nie je len bezpečie a luxus: „Určite v tom hrá rolu aj väčšie súkromie, ale najmä to, že počas korony je na rakúskej klinike dovolené byť s manželom pri pôrode aj po ňom. Môže byť s nami, to je pre mňa kľúčové.”

Voľba spomedzi viacerých možností napokon padla na luxusnú súkromnú kliniku Döbling, ležiacu v blízkosti nemocnice. Ak by tak nastali nejaké komplikácie, ktoré by obvykle ešte mohli zhoršiť zdĺhavé prevozy mestom, Dominika by mala špičkových lekárov doslova poruke.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

„Nebudem tajiť, že ide aj o komfort rodiť na súk­romnej klinike, ktorá je spojená cez cestu s najväčšou nemocnicou vo Viedni,” priznala Cibulková. „Je tam všetko potrebné vybavenie, ak by niečo nešlo podľa plánov. Bezpečnosť pre bábätko je prvoradá. Ak je možnosť rodiť v príjemnejšom prostredí, prečo nie?“

Vnútorné priestory exkluzívnej kliniky.

Tenistka tvrdí, že v žiadnom prípade nechcela klásť vlastný komfort pred bezpečie dieťatka, Viedeň teda považuje za zdravý kompromis. Na konkrétnu kliniku už získala aj pozitívne referencie od kamarátok, ktoré tam taktiež rodili a boli mimoriadne spokojné. Vyhlásené miesto na svojej stránke tvrdí, že vďaka prekrásnym izbám a terasám v stredomorskom štýle, ktoré poskytujú výhľad na pokojnú záhradu, si pacientky často všimnú fakt, že nie sú v hoteli, až na druhý pohľad. V závislosti od počtu dní strávených na klinike sa cena za takýto luxus pohybuje približne okolo 8.000 €.

Pohľad na kliniku z ulice.

Až rodičia spolu s malým Jakubkom dorazia domov, bude tam všetko pripravené. Aspoň v to tenistka dúfa. Izbičku dieťatka majú totiž zariadenú, chýba len pár detailov. „Už sa smejeme, že o chvíľu sa do nej ani malý nezmestí, toľko tam má hojdačiek a iných vecí. Jediné, na čo čakám, pre obmedzenia na hraniciach, je jedno kresielko z Francúzska a nejaké doplnky. Verím, že to dorazí do pôrodu,” hovorí Dominika, ktorá sa ešte stále nachádza v Bratislave, kde okrem iného chodí na predpôrodné kontroly. Do Viedne tak poputuje až tesne pred očakávaným termínom.

Zdroj: Pluska.sk | Foto: Instagram/domicibulkova, Privatklinik-doebling.at