Nedávno sme vám priniesli smutný príbeh z bratislavskej MHD, v ktorej prišlo ku konfliktu medzi študentkou a staršou pani – dámy si skočili do vlasov kvôli miestu na sedenie. Netrvalo dlho a máme tu ďalšiu podobne nepríjemnú skúsenosť zo slovenského dopravného prostriedku, kedy tentokrát skončila so slzami v očiach budúca mamička.

Budúca mamička vo vysokom štádiu tehotenstva sa vo facebookovej skupine Nekŕmte nás odpadom podelila o otrasnú príhodu z vlaku. ,,Brucho mám ako balón, hormóny vo mne pracujú, občas mám pocit, že vôbec neovládam svoje telo a ani emócie. Áno, občas si dokonca cvrknem, občas vypustím bez ovládania plyn. Hanba, nehanba. Občas sa rozplačem, inokedy by som dokázala dať bombu aj tomu najväčšiemu svalovcovi. Žiadne tie pekné poučky o krásnej tehotnej žene u mňa neplatia. Nemám dokonalé guľaté bruško, pribrala som celá, vidím nové strie a krčové žily a jediné, po čom naozaj túžim, je, aby som už mala to dieťatko vonku,” na začiatok uviedla neznáma žena čitateľov do svojej vôbec nie ružovej situácie.

Cesta neklimatizovaným vlakom tak v aktuálnych horúčavách predstavovala pre tehuľku doslova horor. To však ešte netušila, na akých bezcharakterných ľudí natrafí. ,,Keď som nastúpila do preplneného vlaku, prišlo mi zle. Miesto na sedenie nebolo. Ponúkol mi ho náš starý sused, čo som zo slušnosti odmietla. Požiadala som mladého chlapca, či by nevstal. Otočil sa na mňa, že nie,” po tejto reakcii ostala žena ako obarená, pričom polienko do ohňa pridala ešte aj chlapcova matka, ktorá jej povedala, že v takom stupni tehotenstva nemá čo cestovať.

,,Pripadala som si ako v zlom sne. Začala som na nich kričať a potom som sa rozplakala. Prišlo mi to ľúto. Všetko. Kam táto spoločnosť smeruje? To naozaj sme takí sebci? To naozaj takto vychovávame svoje deti? Keď som bola malá, mama s ocinom ma učili, že tehotné ženy a starší ľudia majú prednosť, že im mám vždy prepustiť miesto. Keď som bola malá, tak ma učili, že učiteľ má pravdu a mám si ho vážiť. Učili ma, že si mám vážiť každého človeka, predavačku v obchode, smetiara, či upratovačku v nemocnici,” zamyslela sa nešťastná Slovenka, ktorá priznala strach z toho, akú generáciu sebcov dnes vychovávame. ,,Spamätajme sa, kým je čas. Jedno viem, ja svoje dieťa budem vychovávať ako moji rodičia mňa. Asi to bude mať v tomto svete ťažšie, ale každý musí začať od seba,” na záver odkázala ostatným ľuďom.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Nekŕmte nás odpadom | Foto: cz.depositphotos.com