Kampaň “spoznajte svoje citróny” je tu pre všetky ženy, ktoré dbajú o svoje zdravie. Fotka vytvorená Svetovou organizáciou pre rakovinu prsníka má pomôcť ženám ľahšie rozoznať počiatky nebezpečnej choroby. Ak spozorujete na svojich “citrónoch” nasledovné príznaky, je vhodné navštíviť špecialistu!

Fotografia citrónov s možnými prejavmi rakoviny sa začala šíriť po internete ako reakcia na červené srdce, ktorým ľudia spamovali svoje facebookové nástenky. Symbol červeného srdca mal poukázať na hrozbu rakoviny prsníka, ktorá číha na každú ženu. Erin Smith Chiezeovej sa hromadné zdieľanie červeného srdca zdalo úplne nezmyselné. Sama sa v minulosti popasovala so strašidelnou chorobou. Fotografia citrónov sa stala virálnou potom, ako k fotografii Erin pripojila aj nasledovný text: “Prosím ťa, prestaň hrať hry, ktoré v skutočnosti vôbec nezvyšujú informovanosť. Tieto hry neprinesú ľuďom žiadne nové vedomosti o chorobe. Takže ak ľuďom s rakovinou alebo tým, čo ju dostanú, naozaj chceš pomôcť, zdieľaj radšej fotografie ako je táto.”

Spozornieť by ste mali pri akejkoľvek novej zmene, či už na povrchu pokožky alebo v prsníku samotnom. Ložiská rakoviny sú často nepohyblivé a tvrdé ako kôstky citrónov. Samozrejme, že fotografia nenahradí riadne vyšetrenie u lekára, ale napovie o vašom zdraví viac ako symbol červeného srdiečka.

príznaky rakoviny prsníkaspoznaj svoje citróny

Zdroj: Cosmopolitan | Foto: Facebook, Pixabay

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ivetka
Milujem filozofiu a hlbokú noc, vtedy mi to myslí (aj píše) najlepšie. Múdrosť a krása sú pojmy, ktoré obdivujem...a ani náhodou nie som obyčajné dievča.