Situácia v Taliansku sa momentálne podobá najhorším vojnovým obrazom, aké si len dnešná generácia ľudí dokáže predstaviť. Odhady pritom hovoria, že my za ňou zaostávame iba 10 či 20 dní. Taliani sa preto rozhodli poslať svetu emotívne video, v ktorom priznávajú, čo by odkázali svojmu minulému ja. Zhodujú sa na jednom – keby sa boli chovali zodpovednejšie, nič z toho by sa nemuselo stať!

Slovné spojenie „taliansky scenár” patrí momentálne k najhrozivejším, aké sa v médiách objavujú – spája sa so strašnými videami ľudí, ktorí museli žiť v bytoch s mŕtvymi príbuznými, zúfalo preplnenými nemocnicami, kde sú zdravotníci denne nútení rozhodovať, čí sa o život vôbec oplatí zabojovať a s provizórnymi márnicami v uzavretých kostoloch.

Orgány tiež neustále prízvukujú, že to, či sa niečo podobné bude diať aj tu, závisí len na každom z nás. Vôbec prvýkrát môžeme byť hrdinami iba tým, že budeme sedieť na gauči a pozerať televíziu. Pohľad von, kde to ale skôr vyzerá na veselé letné prázdniny, však ukazuje, že mnohí hrdinami byť netúžia…

Predovšetkým pre tých je určené toto video zložené z výpovedí Talianov, ktorí sa taktiež „zobudili” neskoro a zodpovednosť pocítili až päť minút po dvanástej. Aj tu však platí staré známe: Radšej neskoro ako nikdy.

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/TazkyTyzden | Foto: Facebook/TazkyTyzden