Nielen talent, ale aj chuť niečo zmeniť. Aj takto by sa dalo charakterizovať zoskupenie Young Generation, ktoré tvorí partia nadaných slovenských speváčok a spevákov. V dnešnej dobe, kedy sa svet obracia hore nohami a nič už nie je také ako kedysi, prináša mladá generácia jasné posolstvo. Zachráňme svet.

Sú mladí, ambiciózni a talentovaní. Pod myšlienkou ,,pomôcť ľuďom zamyslieť sa nad sebou” sa spojilo osem zaujímavých spevákov, ktorí pod taktovkou Andreja Mutňanského, alebo Andrewa Maya, nahrali výnimočnú skladbu ,,Rescue the World”. Spoluprácu na projekte prijala Lina Mayer, Veronika Strapková, Ashley Abrman, Ronie, Samuel Hošek, Laura Weng a B-Joey. Vytvoriť niečo tak jedinečné chce tvrdú prácu, skvelé nápady a šikovný tím. Za veľavravným textom skladby stojí Patrícia Pavlíková, produkcie sa ujal Vlado Randy Gnepa a o videoklip, ktorý vás chytí za srdce, sa postaral Laco Rychtárik.

yg2

Pieseň ,,Rescue the World” má hlboký význam a dobročinné posolstvo. „Jej hlavnou myšlienkou je pomôcť ľuďom sa zamyslieť nad sebou a svojím konaním. Je potrebné, aby sme vedeli, že čelíme veľkej hrozbe a taktiež je potrebné, aby sme si uvedomovali, že náš svet sa nám mení pred očami a uberá tým nesprávnym smerom,“ prezradil Andrew posolstvo piesne.

Cesta k vytvoreniu niečoho, čo v sebe nesie aj hlbšiu myšlienku, nad ktorou sa môžu ľudia zamyslieť, je náročná. Celý proces od nahratia skladby až po nakrútenie videoklipu trvá určitú dobu. Ako to vlastne vyzeralo so skladbou od Young Generation? „Nahrať spoločnú skladbu s viacerými spevákmi bolo mojim snom už dávno, ale až v lete minulého roku som sa rozhodol, že do toho skutočne pôjdem. Pieseň som zložil už dávnejšie a čakal som, kým vycítim, že skladba dozrie. Hlavnou myšlienkou tohto projektu je osviežiť a ukázať slovenskej hudobnej scéne nových, mladých a talentovaných umelcov, ktorí si zaslúžia, aby ich tvorbu poznala aj širšia hudobná verejnosť, vedel som tiež, že chcem veľké hlasy a veľké osobnosti” povedal Andrej na adresu svojich kolegov.

Po vypočutí skladby a zhliadnutí videoklipu budete mať aj vy chuť pomáhať a zachrániť svet. Nehovoriac o zimomriavkách a pocite hrdosti, že aj mladí ľudia, obzvlášť Slováci, myslia na to, kam spejeme a chcú to zmeniť. Jedinečnosť, emócie a solidarita. A to je len zlomok toho, ako na vás zapôsobí toto hudobné dielo.

Foto: Facebook | Video: Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Maťa
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.