Členovia kráľovskej rodiny sa vždy ocitali pod obrovským drobnohľadom spoločnosti i médií, pričom v uplynulom období sa stredobodom pozornosti stali hlavne vojvodkyňa Meghan Markle s princom Harrym, ktorí len nedávno na svet privítali prvorodeného potomka. Zatiaľ čo sa ale oči národa upriamovali na slávnu mladú rodinku, za dverami paláca sa údajne spriadali veľkolepé plány.

Kráľovná Alžbeta II. je najdlhšie vládnucou panovníčkou na svete a nielen v Anglicku sa teší obrovskej priazni. Priamym následníkom trónu je jej syn princ Charles, ktorý by sa mal však zhostiť úlohy vodcu národa až po smrti svojej matky.

princ Charles

Zahraničný magazín Express.uk ale najnovšie priniesol prekvapivú informáciu o tom, že v zákutiach Buckinghamského paláca sa má už nejakú dobu preberať tajný plán, o akom verejnosť doposiaľ netušila – bývalý manžel zosnulej lady Diany sa k moci možno dostane ešte počas života slávnej panovníčky!

Princ Charles sa možno dočká výnimky

Podľa informácií zahraničných médií vraj kráľovná už niekoľko mesiacov uvažuje o tom, že synovi udelí vzácny titul Princ-Regent z Walesu, čím by z neho v podstate urobila nového vládcu. Takáto hodnosť je vnímaná ako zastupujúci úrad a otcovi princov Williama a Harryho by umožnila vykonávať takmer všetky rozhodnutia, aké v súčasnosti prináležia kráľovnej.

Popredná predstaviteľka urodzeného rodu vraj predčasné odovzdanie trónu plánuje vykonať v roku 2021, kedy dovŕši 95 rokov. Pokiaľ sa kráľovná tohto krásneho veku v zdraví dožije, britský národ sa môže dočkať výnimočnej situácie, kedy sa panovnícke povinnosti prenesú na iného člena rodiny ešte počas života oficiálnej vládkyne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

kralovna alžbeta

Zdroj: Express.uk | Foto: Instagram/Theroyalfamily, wallpapercave.com