Mnoho rodín si k štedrovečernému stolu sadne v menšom počte, ako u nich býva počas sviatkov zvykom. Nielen civilisti, ale ja zdravotníci z prvej línie sa nedostanú k svojim rodinám. Z Univerzitnej nemocnice sa ľuďom v krátkom videu prihovorila doktorka, ktorá prezradila, čo si naozaj „pod stromčekom“ želá. 

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky na svojej facebookovej stránke zverejnilo krátke video priamo z intenzívky, kde sa o ľudí, ktorí počas sviatkov bojujú z koronavírusom, stará okrem mnohých ďalších aj sympatická doktorka Ester Jenigárová – tá na kameru prehovorila o aktuálnom stave v Univerzitnej nemocnici.

,,Asi tie Vianoce tak všetkých držia, že sa tešia na niečo, na nejaký sviatok, nejaká zmena, že budú s rodinou, ale je to také, že už to trvá dlho a nevieme, že ani dokedy to bude trvať, ako to bude ďalej vyzerať a hlavne je tu tá obava, ako to po tých sviatkoch bude vyzerať, aký bude ten január,“ prehovorila lekárka z pneumológie, ktorá taktiež avizovala, že lôžka infikovanými v ťažkom stave sa plnia až príliš rýchlo. ,,Nie úplne dobre sa na to pozerá,“ povedala empaticky mladá doktorka.

,,Všetci sa tešia na tie sviatky, samozrejme, ale sú kolegovia, ktorí budú musieť robiť aj počas sviatkov. Niektorým nám to vyšlo, že pôjdeme domov, niektorí nie. Ešte niektorí čakáme na výsledky sterov, aby sme boli všetci negatívni a mohli ísť za rodinou, ale veľká časť nás teda prežije sviatky v nemocnici,“ prezradila Ester, ktorá si pod stromčekom najviac želá vidieť svoju rodinu.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto/Zdroj: Facebook – Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky