Odpútavanie pozornosti či reklama na budúcu firmu premiéra – aj takto by sa dali v rýchlosti zhrnúť negatívne komentáre jedného z posledných príspevkov Igora Matoviča. No po dlhej dobe bolo ich množstvo minimálne a navrch mali pochvaly a komplimenty. Čím si svoje facebookove publikum získal predseda vlády tentokrát? 

Počas svojej činnosti v politike Igor Matovič niekoľkokrát prekvapil nedbalým, šokujúcim a aj ležérnym štýlom, ktorý sa len tak v diplomacii nevidí. Už sme si nejako zvykli a nikto teda absolútne nerieši, keď sa predseda vlády ukáže bez viazanky, v rifliach alebo dokonca vo voľnom tričku so širokým a výrazným nápisom FICO CHRÁNI ZLODEJOV.

Pripomeňme si aj moment, keď si rodák z Trnavy posťažoval na dlhé hodiny, kedy pohodlie jeho nôh začali sužovať topánky. ,,Keď Ústredný krízový štáb trvá už 5 hodí a nikto vás nevidí. Len možno niekto niečo cíti,“ napísal Matovič k fotke, zachytávajúcej jeho bosé končatiny

Politická a ponovom aj módna ikona svojím príspevkom znova aktualizovala témy nevšedného štýlu a nosenia obuvi v politickom svete. ,,Tenisôčky moje svety slovenské vyrušujú. Až začínam mať chuť založiť firmičku, kde tetušky budú poctivé slovenské šiť,“ napísal predseda, ktorý výberom topánok drvivú väčšinu ľudí príjemne prekvapil. Avšak niektorí vyjadrili i názor, že posledné, čo by sme mali v tejto krajine riešiť, sú botasky. Slovensko totiž stále disponuje väčšími škandálmi, ako sú sivé plátenky.

,,Mladistvé oblečenie. Máme mladého premiéra, tak nech sa tak aj oblieka. Presne ako moji synovia,“ napísala v krátkosti istá paní ,,A vôbec nevyrušujú, práve naopak, feši!“ ešte stručnejšie sa vyjadril jeden z fanúšikov jednoduchosti a pohodlnosti.

Ako už býva zvykom, našli sa aj takí, ktorí za obyčajným vyjadrením k topánkam hľadali niečo viac. ,,Pán Matovič celkom vám to ide, to odvádzanie od vážnych vecí. Ale čas beží, a tak by ste nám mohol napísať, čo s eurofondami,“ známeho Trnavčana vyzval jeden z mužov, dožadujúcich sa podstatnejších informácií.

Nuž opäť sa potvrdilo, že každý sa na kontroverzného politika pozerá inými očami a nie všetci dokážu vstrebať jeho svojský prístup. Dajte nám vedieť, čo si o týchto sivých topánkach myslíte vy.

Foto/Zdroj: Facebook/igor.matovic.7