23. októbra na Slovensku započala akcia s názvom Spoločná zodpovednosť, o ktorej informoval premiér Igor Matovič len pred týždňom. Po vyhrážkach, dotazoch a siahodlhých diskusiách plných argumentov sa včera v štyroch okresoch ľudia dobrovoľne nechali otestovať na Covid-19. Predseda vlády Slovenskej republiky na sociálnych sieťach informoval o výsledkoch. 

Na Orave a v Bardejove sa počas včerajšieho dňa nechalo dobrovoľne otestovať celkom 61 905 osôb. Premiér Igor Matovič sa teší z úžasného výkonu, ktorý odhalil 2 225 infikovaných osôb, čo predstavuje celkom 3,59% z testovaných.

I keď sa premiér raduje z veľkej účasti, sám obyvateľov upozorňuje, že aj naďalej môžu vírusom infikovať svoje okolie, hoc ich test bol negatívny. ,,POZOR!!! Keďže antigénové testy zachytávajú len tých ľudí s Covid-19, ktorí sú infekční. Cca 4 450 ľudí dnes z testovania odchádzalo s pocitom, že sú zdraví, ale nie je tomu tak. Sú pozitívni na Covid-19, ale nie sú infekční,“ ďalej Matovič vysvetlil, čo jeho slová presne znamenajú.

,,Buď ste už infekční boli a už pre svoje okolie riziko nepredstavujete, alebo vás infekčná fáza ešte len čaká v najbližších dňoch,“ ľudí preto prosí, aby aj napriek negatívnemu výsledku radšej ostali doma.

V komentároch pod jeho statusom s presnými číslami sa opäť nahromadili osoby s odlišnými názormi a zisteniami, ktoré ich rozčúlili. ,,Nemocnica v Nitre hlási, že antigénové testy oproti kvalitnejším PCR testom zachytili dnes zo šiestich prípadov pozitívne testovaných iba jedného. Inak povedané, piati pozitívni dostali na základe antigénových testov výsledok, že sú negatívni, ale drahšie PCR testy odhalili, že títo negatívni sú v skutočnosti pozitívni,“ uviedol pod príspevkom Igora Matoviča istá pán, ktorý nebol sám. S týmto argumentom sa totiž objavilo mnoho ďalších komentárov.

V búrlivej diskusii sa tiež skloňovali prosby premiéra o podanie demisie, vyhodené peniaze, nezmyselnosť celoplošného testovania a alibizmus. Na záver je potrebné podotknúť, že sa našli aj osoby s plnou dôverou voči predsedovi vlády a radosťou z uskutočnenej akcie Spoločná zodpovednosť.

Foto/Zdroj: Facebook – Igor Matovič