Zbožňovaný Maestro Karel Gott nás navždy opustil začiatkom minulého mesiaca, no krátko po poslednej rozlúčke musia najbližší talentovaného speváka čeliť nevídaným ohavnostiam. Okrem sporov o miliónové dedičstvo sa vdova po Gottovi rázne ohradzuje voči praktikám, akých sa niektoré osoby nečakane dopúšťajú.

Odchod českej legendy na večný odpočinok niesli mimoriadne ťažko nielen jeho príbuzní, ale i tisíce verných a dlhoročných priaznivcov. Práve tí by sa s nenapodobiteľným hudobníkom túžili rozlúčiť i mimo pietnych aktov, a to najmä formou spomienkového koncertu.

Karel Gott

Čo však rodina uznávaného českého Slávika ani v najhoršom sne nečakala, je fakt, že na uskutočnenie podobných plánov sa začína pripravovať viacero samozvaných usporiadateľov. Tím manažmentu nebohého speváka, do ktorého patrí aj užialená vdova Ivana Gottová, sa voči škandalóznym aktivitám tohto druhu veľmi rázne ohradil. Božský Kája by údajne podobné praktiky neakceptoval, nakoľko mal o podujatí tohto druhu jasnú predstavu.

Ostré vyjadrenie kompetentných

,,Ani nie dva mesiace po smutnom odchode Karla Gotta sme zistili, že sa začínajú plánovať, pripravovať či dokonca realizovať prvé spomienkové koncertné pocty venované jeho pamiatke. Chceme ubezpečiť všetkých, že Karel Gott si veľmi dobre uvedomoval, že by svojim fanúšikom chcel a mal dať možnosť zaspomínať si na neho aj týmto spôsobom. Preto už o takomto koncerte sám premýšľal a jeho želanie, vrátane konkrétnej podoby, oznámil nám, jeho manažmentu,” tvrdí hovorkyňa rodiny Aneta Stolzová.

,,V tejto chvíli, stále krátko po jeho odchode, je ešte skoro čokoľvek podnikať. Bolo by to bezohľadné nielen voči zosnulému Karlovi Gottovi, ale i voči jeho najbližším. Zarábať na mene Karla Gotta v období hlbokého smútku je z nášho pohľadu neprípustné,” znie oznam od manažmentu Karla Gotta, jasne vyjadrujúci, že zneužívanie mena slávnej osobnosti len mesiac po pohrebe je nechutným zneúctením smútočného obdobia a žiaľu pozostalých.

Ivana Gottová dcéry

Zdroj: Karelgott.com | Foto: Facebook/Karel Gott