Sú muži, ktorí oceňujú fakt, že ženy sú dnes pre nich rovnocenné partnerky. Ale je tu aj veľká skupina takých, ktorí emancipáciu zatracujú. Dnešné príslušníčky nežného pohlavia sú totiž sebestačné, vzdelané, rozhľadené, vedia sa presadiť v práci, dokážu si zadovážiť slušné bývanie, auto, mnohým nerobia problém ani takzvané ,,typické mužské práce”. A keďže samostatnosť so sebou prináša slobodu, užívajú si ju plnými dúškami.

Pri takýchto babách majú mnohí muži pocit, že strácajú pôdu pod nohami a dominantné postavenie, ktoré mali generácie pred nimi. Najradšej by ženy poslali naspäť k sporákom, lebo veria, že až vtedy by znovuobjavili svoju stratenú mužnosť. Tak sa poďme pozrieť na to, ako by to vyzeralo, keby sa zo žien opäť stali starostlivé kvočky domáce, ktorých životným poslaním by bolo rodiť deti, starať sa o domácnosť a blaho svojho pána božského.

Keď vzťah, tak záväzný! Inak nič…

Keďže by boli ženy odmala vedené k tomu, že ich prvoradým poslaním je vydať sa, mať deti a starať sa o domácnosť, asi ťažko by boli prístupné nejakému krátkodobému flirtu či nezáväzným vzťahom. Keby sa mužovi aj nejaká zapáčila a pozval by ju na rande, vnímala by to ako začiatok cesty pred oltár. Ukážte nám muža, ktorý by si dnes chcel vziať za manželku prvú ženu, o ktorú má spočiatku prakticky len čisto fyzický záujem.

Svadba

K sporáku by žena nepotrebovala žiadne vzdelanie ani koníčky

Takže muž by vlastne prežil život so ženou, s ktorou by sa mohol baviť tak akurát o deťoch, varení, kvetinových záhonoch, poprípade televíznych seriáloch. Fakt by toto tí zakomplexovaní chlapi, ktorí zatracujú emancipáciu, chceli?

Muž ako jediný živiteľ rodiny

Keďže zmyslom života ženy by bolo starať sa o deti, domácnosť a pohodlie pána božského, od neho by očakávala, že bude spoľahlivým živiteľom rodiny. Takže ona by mu porodila niekoľko roztomilých ratolestí, vyvárala by mu dobroty od výmyslu sveta, domácnosť by žiarila dokonalou čistotou, bola by vždy super upravená, milá, kedykoľvek ochotná poskytnúť mu milostné radovánky a jeho úlohou by bolo zarobiť toľko, aby bola spokojná ona, deti aj on. Nech si všetci mužskí odporcovia emancipácie zrátajú svoj príjem. Dokázali by z neho uživiť svoju rodinu? A to ešte nehovoríme o takom bežnom jave, ako je strata zamestnania. Až vtedy by sa „smiechu nezdržali“.

Muž s citrónom

Až taká idylka by mužov po príchode z práce nečakala

Lebo sa dá predpokladať, že žienka domáca, na rozdiel od tej emancipovanej, by nemala ani poňatia o takzvaných mužských prácach. Mnohé dnešné ženy nemajú problém opraviť kvapkajúci vodovodný kohútik, vymeniť žiarovku, pokosiť trávnik a podobne. Ale keďže chlap túžil mať doma kvočku, ktorá sa vie starať o deti, variť a upratovať, asi ťažko by od nej mohol vyžadovať, aby bola zručná aj v činnostiach, ktoré sú, podľa neho, mužskou doménou. Takže po príchode z práce by ho doma čakala usmiata manželka s teplým jedlom, roztatárené deťúrence a k tomu ešte aj typické mužské práce.

Každý chlap chce mať doma krásnu manželku

Žienke domácej by určite veľmi záležalo na tom, aby mal jej manžel oči len pre ňu, a tak by brala ako samozrejmosť určitú investíciu do svojej krásy. Muži, ktorí by radi postavili ženy za sporák ani netušia, koľko stojí kozmetička, kaderníčka, nechtárka, oblečenie, lodičky či kabelky. Toto všetko by museli, ako jediní živitelia rodiny, financovať oni. Keď nájdete chlapa, ktorý by to s radosťou robil, dajte nám vedieť.

Žena pred zrkadlom

Ženy vraj za volant nepatria

A keby tu nebola tá prekliata emancipácia, patrilo by im raz a navždy už iba miesto spolujazdca. Takže kto by vozil deti k lekárom, do školy, na krúžky? No predsa zarytí odporcovia emancipácie! Kto by mal na starosti zásobovanie domácnosti potravinami? Tiež oni!

P. S.: Tak nám napadlo, či si emancipované ženy vlastne neuplietli bič samy na seba. Zvládajú vzťahy, deti, prácu, domácnosť, ale aj takzvané typické mužské zručnosti či šoférovanie. A na konci dňa často odpadávajú od únavy. Na druhej strane, nikdy v histórii nemali toľko slobody ako dnes. Čo si myslíte o emancipácii vy? Viac vám dala alebo vzala?

Foto: Pixabay.com