„A čo ty, stále slobodná?“ alebo „Stále si si nikoho nenašla?“ a, samozrejme, vždy overené: „To ťa baví byť sama?“ KAŽDÁ nezadaná žena po dvadsiatke podobné poznámky dôverne pozná. Ťažko povedať, prečo ich ľudia vôbec hovoria. Či naozaj čakajú, že začnete detailne hovoriť o svojom súkromí? Niekedy reagujete odľahčene, s presne miereným vtipom, inokedy úsečne, nech si dotyčný uvedomí, že prekročil hranice. Ale často ani vy sama na tieto otázky nepoznáte odpoveď. Prečo ste teda stále single?

Podľa prieskumu si len zanedbateľné percento ľudí cielene zvolí život bez partnera. Väčšina z nás je sama, lebo sme ešte jednoducho nenašli toho pravého. Ale prečo by to mal byť taký problém? Pripravili sme pre vás 7 najčastejších dôvodov, ktoré vám znemožňujú nadviazať trvalý vzťah.

1. Ešte ste sa nespamätali z predchádzajúceho vzťahu

Stratégia „klin klinom“ v oblasti lásky nikdy neprinesie nič dobré. Je jedno, či chcete v bývalom partnerovi vyvolať žiarlivosť alebo len máte prostú ľudskú túžbu byť milovaná. Možno naozaj úprimne dúfate v nový začiatok, no stále nemáte v srdci uzavretý predchádzajúci vzťah. Potenciálnych partnerov tým skôr alebo neskôr od seba zaručene odoženiete. Ľahko sa vám môže stať, že roky budete striedať jedného partnera za druhým a všetky vzťahy stroskotajú na jednom a tom istom mieste- neustále totiž budete myslieť na svojho ex.

2. Máte prehnané nároky

Dievčatá chcú rozprávkového princa, chlapci dokonalú modelku. Mať svoje štandardy je fajn… Ale treba mať na pamäti, že tí princovia sa vždy oženili s princeznou… Žijeme v skutočnom živote so skutočnými ľuďmi. Nemôže byť všetko len o našich túžbach a potrebách. Inak nebudete nič iné, ako do seba zahľadení a hlavne osamelí egoisti. Vždy by ste mali začať hlavne od seba. Čo my vlastne vieme ponúknuť svojmu partnerovi? Máme tie kvality, ktoré požadujeme od iných?

3. Milujete už zadaného muža

Áno, práve toto sa vyskytuje častejšie, akoby sa mohlo zdať. Čakanie na to, kým muž vášho srdca naberie odvahu „sa rozhodnúť“ nájsť „sám seba“. Roky veselo utekajú a skutočná láska vám možno ušla rovno pred nosom. Bez ohľadu na morálku sa úprimne sama seba spýtajte- môže byť muž, čo takto dlho podvádza svoju oficiálnu partnerku, vašou spriaznenou dušou? Vy sama by ste mu po tom všetkom verili? Môžete si nahovárať, že ste lepšia ako jeho manželka či priateľka, ale vsadíte na to celý svoj ľúbostný život?

4. Máte problém dôverovať mužom

„Všetci sú rovnakí!“ „Ide im len o to jedno!“ Presne takýto postoj vám zaručí, že ostanete sama. Nehovoríme, že na takýchto výrokoch nie je kus pravdy… hlavne ak máte tendenciu zaplietať sa s tým istým typom mužov. Nemusíte sa stať dôverčivou naivkou, ale nie je nutné v každom vidieť len to zlé. Neodháňajte od seba každého nápadníka cynizmom a pichľavými poznámkami. Oni nemôžu zato, že vám ex ublížil.

5. Bojíte sa vážneho vzťahu

Možno sa nebojíte zrady a odmietnutia, ale každodennej rutiny. Neveríte, že by práve to mohla akákoľvek zamilovanosť ustáť. Podvedome sa desíte zo straty svojej nezávislosti, identity, toho, že budete partnerom manipulovaná, že budete žiť úplne odlišný život, ako ste si naplánovali… Ak neveríte, že aj vo vážnom vzťahu môžete zostať šťastná a sama sebou, je to problém, na ktorý neexistuje jednoznačné riešenie. Ale platí to isté, čo v ďalších bodoch- začnite u seba. Čo vás vedie k týmto záverom? Nech je to čokoľvek, nemalo by vám to brániť plne si užívať chvíle s milovaným partnerom. Možno zistíte, že každodenná rutina s tým správnym človekom nemusí byť vôbec zlá.

6. Zúfalo túžite po láske

Už nechcete byť sama a urobíte všetko preto, aby ste si niekoho našli. Skutočne všetko. Pokojne zmeníte svoj vzhľad, názory aj koníčky, len aby ste sa pre NEHO stali tou ideálnou ženou… A vždy toto úsilie končí rovnako- rozchodom. Spraviť zo seba niekoho, kým nie ste- to môže fungovať ak hľadáte niekoho, kto vás pozve na drink alebo s vami pôjde na svadbu sesternice. Ale na nájdenie pravej lásky? Nie, pri tom to vždy zlyhá. Tam platí, že musíte byť hlavne sama sebou…

7. Príliš tlačíte na pílu

Biologické hodiny tikajú a vy nemienite strácať čas. Ak si s niekým vyjdete, vidíte v ňom potenciálneho otca svojich detí. Je síce super, že to s dotyčným myslíte vážne… ale plánovanie termínu svadby či vyberanie mien pre vaše budúce deti hneď na prvom rande, je dokonalá metóda, ako od seba muža odohnať. Stopercentne tým vystrašíte aj niekoho, kto sa o vás skutočne zaujíma.

Single život má nesporné výhody, ktoré si treba užívať plnými dúškami. Ale pre každú ľudskú bytosť je úplne prirodzená túžba ku niekomu správnemu patriť. Preto si nekazte nádej na lásku z nesprávnych dôvodov! Časom by ste to mohli ľutovať.

Zdroj: brightside.me | Foto: brightside.me; pixabay.com; youtube.com