Nádherná hriva vlasov je dokonalou ozdobou – a tiež snom každej ženy. Keď hovoríme o ich zdraví, najčastejšie skončíme pri rozlámaných a vysušených končekoch, ktoré sú najviditeľnejšou chybičkou krásy vlasov. Ale nemali by sme na to ísť z druhého konca – a to doslova?

Zdravý vlas predsa začína od vlasového korienka – a teda aj vlasovej pokožky.

Padajú mi vlasy, pomoc!

Nadmerné vypadávanie vlasov je často prvým varovným príznakom poškodenia vlasov. Denne nám prirodzene vypadne 50 až 100 vlasov, neľakajte sa – nie je to žiadne prevratné číslo vzhľadom na to, že celkom máme na hlave priemerne sto tisíc vlasov. Za nadmerné vypadávanie sa považuje viac ako sto vlasov za deň. Nemusíte ich ale počítať, aby ste odhadli, čo môže byť príčinou – nedostatok minerálov a celkovo nevyvážené zloženie našej stravy, stres a tiež vonkajšie vplyvy počasia.

Vlasy zaťažované chladom

V jesennom a zimnom období treba svojej korune krásy venovať dôslednejšiu starostlivosť. Vlasy aj pokožka hlavy dostávajú v chladnom, vlhkom a veternom počasí zabrať. Pokožka je dôsledkom mrazu často dehydratovaná a vysušená, vlasy krehké a náchylné na poškodenie. Pokožka hlavy by mala dýchať a mať tiež dostatočný prísun svetla – oboch je v zime nedostatok. Pripočítajme k tomu časté striedanie teplôt a nosenie čiapky alebo klobúka – november nebude pre naše vlasy najobľúbenejším obdobím v roku.

Je čas to rozčesnúť

Zdravie vlasov ovplyvňuje zloženie našej stravy, v prvom rade by nemali chýbať zinok a železo. Ak podobne ako väčšina z nás komplexnú stravu trochu zanedbávate, skúste chýbajúce látky doplniť vhodným výživovým doplnkom. Dôležitú úlohu ale hrá tiež prekrvenie pokožky hlavy. Účelom prečesávania vlasov kefou nie je len rozdelenie strapatých prameňov. Zároveň si tým doprajete masáž vlasovej pokožky a podporíte mikrocirkuláciu krvi v okolí vlasov. K ich cibuľkám potom krv privádza živiny a regeneračné látky. Na podporu prekrvenia vlasovej pokožky sa niekedy odporúčajú aj cviky, pri ktorých máte hlavu zvesenú dole.

Výživa pre vlasy

Cítite, že vaše vlasy ocenia pred zimou trochu starostlivosti navyše? Teraz je správny čas zaobstarať si napríklad intenzívnu vlasovú kúru – kapsuly HairClinic, ktorá podporuje rast vlasov, obmedzuje ich vypadávanie a poskytuje celkovú výživu pre krásne a zdravé vlasy. V lekárňach je momentálne k dispozícii v špeciálnom darčekovom balení, súčasťou ktorého je elektrická masážna kefa. Jej používanie zlepšuje mikrocirkuláciu krvi v pokožke hlavy a zefektívňuje prísun živín, ktoré telu prostredníctvom kapsúl dodávate. Masáž pomocou kefy je zároveň príjemná, uvoľňuje a zbaví vás napätia.

Súťaž o výživové doplnky a elektrickú masážnu kefu!

3

Zapojte sa s nami do súťaže o exkluzívne balenie výživových doplnkov na vlasy od HairClinic, ku ktorým dostanete aj elektrickú masážnu kefu pre krásne vlasy!

Otázka je jednoduchá:

Čo najviac ohrozuje vaše vlasy v zimnom období?

Podmienky súťaže: Lajknite našu fanpage na Facebooku, zdieľajte odtiaľ tento článok a odpovedzte na otázku. Svoje odpovede nám posielajte do 15.11.2015 na diana@manmagazin.sk alebo na Facebook: www.facebook.com/slovakwoman

Foto: Pinterest