Dňa 25. novembra sa slovenský divadelný svet ponoril do čiernych farieb. S náhlym odchodom len 27-ročnej Moniky Potokárovej prišla naša kultúra o jednu z najnadanejších herečiek novej generácie. Okolnosti úmrtia boli spočiatku zahalené rúškom tajomstva, a inak tomu nebolo ani v prípade extrémne utajovanej poslednej rozlúčky.

Po tom, ako divadlo SND prostredníctvom internetového oznamu prinieslo šokujúcu správu o tragickej smrti Moniky Potokárovej, mnohí sa zaujímali o to, ako k skonaniu mladej umelkyne vlastne došlo. Obrovským šokom bolo zistenie, že krásna brunetka si vzala život sama, a to priamo v byte manžela Róberta Rotha.

Monika Potokárov Robo Roth

Práve zdrvený vdovec za Moniku nedávno prezval významné ocenenie a nemohol chýbať ani na tajnom pohrebe. Príbuzní zosnulej divadelnej hviezdy si priali, aby sa pietna udalosť konala v absolútnej tichosti, preto nikto okrem najbližších podrobnosti nepoznal. Podľa informácií Nového času k poslednej rozlúčke s herečkou došlo v stredu vo veľmi skorých ranných hodinách.

Na želanie pozostalých sa pri hrobe zhromaždila len hŕstka príbuzných, a to ešte pred oficiálnym otvorením cintorína v Košiciach. „Chceli to urobiť v úplnej tichosti. Pohreb sa konal ešte pred oficiálnym otvorením košického cintorína. Už o 6.45 hod. bolo po všetkom. O celom pohrebe vedelo len minimum zamestnancov cintorína,“ potvrdil zdroj, dodávajúc, že sa smútočného aktu malo zúčastniť len približne desať osôb, ktorí dali Monike navždy posledné zbohom.

Monika Potokárová

Zdroj: Cas.sk | Foto: Facebook/Robo Roth, Instagram/tvjoj, Pixabay