Svetoznáma hviezda koncom minulého roka poriadne šokovala verejnosť priznaním, že už roky bojuje so zákerným ochorením skleróza multiplex. Americká herečka Selma Blair, známa z viacerých úspešných snímok, sa  fanúšikom doslova mení pred očami.

Populárna kráska trpí nevyliečiteľným ochorením už dlhé roky, napriek tomu, že príznaky dlhodobo prehliadala. Tmavovláska, ktorej hviezdnu kariéru odštartoval najmä film Veľmi nebezpečné známosti, sa však rozhodla celý priebeh ochorenia dokumentovať s cieľom upozorniť ľudí na dôležité výstrahy týkajúce sa zdravia a dôslednejšej prevencie.

Selma Blair po boku kolegyne Sarah M. Gellar

Herečka priaznivcov pravidelne informuje o svojom zdravotnom stave, pričom následky náročnej liečby sa už odzrkadľujú aj na jej výzore. Niekdajšia divoká kočka sa tak zmenila na krehkú pacientku urputne bojujúcu o každý kúsok radosti zo života.

Selma sa už, bohužiaľ, nachádza v pokročilejšom štádiu choroby, v dôsledku čoho sa pohybuje len za pomoci paličky a tiež má kvôli postihnutým hlasivkám problém normálne hovoriť.

,,Tu je pravda. Cítim sa pekelne choro. Zvraciam a ešte všetky tie veci, o ktorých sa nepatrí hovoriť. Neviem si ani predstaviť, že sa niekedy budem opäť cítiť dobre,” zdôverila sa známa umelkyňa na Instagrame, pričom doložila aj snímky zo súkromia, na ktorých by ste ju možno ani nespoznali.

Napriek značným ťažkostiam sa však Selma stále nevzdáva a aj kvôli milovanému synčekovi sa zo všetkých síl snaží závažné príznaky ochorenia aspoň do istej miery potlačiť. Zároveň prostredníctvom citlivých príspevkov nabáda ľudí k tomu, aby sledovanie vlastného zdravotného stavu nepodceňovali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

selma blair

Zdroj: Instagram/selmablair | Foto: Instagram/selmablair, pixabay.com