Svetoznáma herečka prekvapila fanúšikov na sociálnej sieti priznaním o zmene pohlavia i mena. Kanaďanka, známa z viacerých amerických filmov, uzavrela pred dvomi rokmi manželstvo s lesbickou partnerkou, ktorá ju pri životnom prerode plne podporuje.

33-ročná herečka Ellen Page sa objavila v niekoľkých úspešných snímkach, ako napríklad Juno, Americký zločin, Počiatok či Hráči so smrťou, zároveň stvárňuje hrdinku menom Vanya Hargreeves v seriáli The Umbrella Academy.

Práve poslednú spomenutú rolu môže nedávne veľké rozhodnutie veľmi ovplyvniť. Brunetka, verejne sa hlásiaca ku LGBTI komunite, sa v ženskom tele necítila prirodzene, a tak sa odhodlala zahájiť premenu na opačné pohlavie.

ellen page

,,Ahojte priatelia, chcela by som sa s vami podeliť o skutočnosť, že som trans. Moje oslovenie je on/oni a moje meno je Elliot. Som šťastný, že toto môžem písať, že som tu. Že som dorazil až na toto miesto v mojom živote,” tvrdí herec, ktorý bol v minulosti nominovaný na Oscara.

Elliot prosí priaznivcom o trpezlivosť, nakoľko cesta za splneným celého sna o mužskom pohlaví ešte nejaký čas potrvá. Zároveň prejavil obavy o vlastnú bezpečnosť a o to, že bude čeliť urážkam či dokonca násiliu. Štatistiky ukazujú, že ročne prídu o život desiatky transgenderov, a to v dôsledku zavraždenia alebo samovraždy. ,,Pre všetkých trans ľudí, ktorí musia denne znášať urážanie, obťažovanie a hrozbu násilia: Vidím vás, milujem vás a urobím všetko, čo môžem, aby som zmenil svet k lepšiemu,” sľúbil na záver.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Instagram/Elliotpage | Foto: Instagram/Elliotpage, Ellenpagestar