Muž, ktorý zviditeľnil značku prechádzajúcu krízou po škandalóznom odchode Johna Galliana. Muž, ktorý stál za zrodom novej tváre Dioru. Muž natoľko inšpiratívny, že bol predlohou pre dokument. Raf Simons.

Začiatky Rafa Simonsa v módnom dome Dior určite nemožno nazvať jednoduchými. Mal nahradiť Johna Galiana, ktorý po prejavoch antisemitizmu musel značku opustiť. Aj napriek neslávnemu odchodu sa stal legendou na poli módy a nahradiť ho sa zdalo takmer nemožné. Šancu však dostal Belgičan, ktorý dovtedy pracoval pre módnu značku Jil Sander. S biednou znalosťou francúzštiny a pod tlakom obrovských očakávaní sa pustil do práce. V roku 2012 slávila jeho prvá kolekcia obrovský úspech. Záplava kvetov a štýlu boli ospevované všade vo svete.

Simons pokračoval vo svojom prvotnom úspechu pre jeden z globálne najvýznamnejších módnych domov a zapísal sa tak medzi najlepších návrhárov súčasnosti. Okrem iného sa dočkal aj nakrútenia dokumentu s názvom „Dior a ja“!

Po pár rokoch strávených u Diora prišiel opäť čas zmeny a po tom, ako si Raf Simons starostlivo vybudoval meno talentovaného módneho návrhára, ktorý zvládne prácu na ,,haute couture“ kolekciách, sa rozhodol založiť vlastnú značku. „Toto rozhodnutie je založené na mojej túžbe sústrediť sa na iné záujmy v mojom živote, vrátane vlastnej značky. Christian Dior je výnimočná spoločnosť a je obrovským privilégiom napísať pár stránok tejto úžasnej knihy,“ povedal v jednom z rozhovorov.

Nevieme sa dočkať, čím nás Raf prekvapí najbližšie.

Foto: Pinterest