Každá žena sníva o rozprávkovej svadbe a dokonalých svadobných šatách. Mnohé z vás si už od útleho detstva predstavujú, ako by mali vyzerať, aby bol váš ,,deň D” dotiahnutý do absolútnej dokonalosti. Možno ste počas dospievania svoje názory a predstavy menili, avšak jedno je isté, svadobné šaty musia odrážať vašu osobnosť.

Existuje veľké množstvo typov svadobných šiat – princeznovské, v štýle morskej panny či bohyne z Atén, róby s korzetom a iné. Na ich výrobu sa používa rôzny materiál, ako šifón, čipka, satén, hodváb, no návrhári neraz siahnu aj po netradičných doplnkoch v podobe peria, flitrov či kryštálikov. Medzi klasickými umelcami sú však aj takí, ktorí sa neboja experimentovať a ich výtvory sú hotové skvosty. Navrhovanie svadobných šiat sa posúva vpred a každý rok prináša niečo nové.

Sondra Celli, módna návrhárka z Massachusetts, vytvára jedinečné šaty, ktoré vyhľadávajú predovšetkým ženy z rómskych rodín. Jej tvorba sa výrazne odlišuje od tej klasickej, ktorú by ste hľadali vo svadobných salónoch. Pre niektorých prehnané, výstredné, extravagantné či gýčové, no aj napriek týmto prívlastkom majú šaty veľký úspech a je po nich priam závratný dopyt. Niektoré róby sú natoľko ťažké, že nevestám zanechávajú modriny po celom tele. Budúcim manželkám však Sondra všetko vynahradí a ešte pred svadbou dostanú lodičky, dlhý závoj, korunku či svadobnú kyticu, aby spolu všetko dokonale ,,ladilo”. Sondrin diár je neustále plný zákaziek, ktoré šije aj pre zahraničné zákazníčky po celom svete. Okrem svadobných šiat zhotovuje róby na rôzne slávnosti, ako sú krstiny, prvé sväté prijímanie či oslavy narodenín. Vychytená návrhárka dokáže splniť aj tie najbizarnejšie požiadavky! Že neveríte? Sledujte! :)

Fantázií sa medze nekladú a svadobné šaty môžu vyzerať aj takto!

1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 14 15 16

Foto: Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Barra
Milovníčka zvierat, poľných kvetov, ezoteriky a dobrých seriálov, ktorá miluje šoubiz a nevšedné témy.