Svadbou dávate zbohom randeniu a vstupujete do spoločnej budúcnosti. Už nie ste zodpovedné iba samé za seba, tvoríte základ rodiny, ktorá sa bude pravdepodobne rozrastať. Na aké zmeny by ste sa mali po svadbe pripraviť?

Prvé rande, prvá pusa, zoznámenie s rodičmi, prvé výročie, dovolenky, zásnuby, a potom to príde, svadba. Je pravda, že veľa ľudí sa tohto dňa bojí. Nech už je váš vzťah akokoľvek pevný, v tento deň cítite nervozitu. Je to však normálne, ide o veľký krok na celý život. Po perfektnej svadobnej ceste sa ocitnete v spoločnej domácnosti, ktorá prináša mnoho veľkých zmien. Už ste jedna rodina, a preto musíte myslieť jeden na druhého, nielen na seba. Čaká vás iný život ako doteraz, podľa nás ešte lepší! :)

Priezvisko

Najväčšia zvrat, ktorý príde, je predsa vaše meno! Možno sa vám zdá táto zmena nepodstatná, no zažijete s ňou množstvo problémov. Ešte pár rokov po svadbe vás ľudia budú volať vaším rodným priezviskom. Vám samotnej sa mnohokrát stane, že sa podpíšete alebo predstavíte tak, ako ste sa volali, kým ste ešte neboli „pod čepcom”.

Peniaze sú spoločné

Ak ste doteraz len tak rozhadzovali na kozmetiku či oblečenie, teraz si budete musieť dávať väčší pozor. To ale vôbec nevadí, pretože peniaze investujete na omnoho dôležitejšie veci. Na spoločné dovolenky pri mori, lyžovačky, novú posteľ do spálne či vysnívanú kuchyňu. Alebo si budete peniaze odkladať na časy, keď prídu na rad deti.

S kamarátkami budete menej, no o to bude váš vzťah pevnejší

Už nebudete mať toľko času na svoje kamarátky. Namiesto pravidelných kávičiek vás čaká starostlivosť o domácnosť a o manžela. Váš vzťah s kamarátkami to však iba posilní. Budete sa stretávať menej, a preto si budete čas s nimi naozaj vychutnávať. Odteraz už žiadna z vás nezruší spoločnú schôdzku, pretože tie sa zredukujú na minimum, preto si príležitosť byť s nimi nikdy nenecháte ujsť. Vďaka týmto pár hodinovým odskokom od manžela za kamarátkami si budete znova pripadať ako na strednej, kde sa zasmejete a preberiete nepodstatné, ale aj dôležité veci.

svadba 1

Začnete si na partnerovi všímať maličkosti

Jeho zvláštne rituály či veci na jeho tele, všimnete si niečo, čo ste doteraz vôbec neregistrovali. Časom vám tieto maličkosti začnú liezť na nervy. Môže ísť o typické problémy, ako ponožky na zemi, ale aj o úplne blbosti, napríklad to, ako prežúva. Rovnako sa však pripravte na to, že aj jemu môže vadiť niečo na vás.

Lásku si nevyznávate darčekmi

Možno zabudne na vaše narodeniny, Valentín, deň žien či výročie, ale lásku si dokážete vyznať aj inak ako darčekmi alebo neustálim: „Milujem ťa”. Stačí, keď vám po ťažkom dni uvarí kávu, uprace byt a vy si môžete na chvíľu oddýchnuť. Nechá vás v sobotu ráno dlhšie vyspať, zatiaľ čo on spraví raňajky.

Budete viac sama sebou

Odteraz budete zdielať domácnosť so svojím manželom. Treba sa pripraviť na to, že už vás nebudete vidieť iba namaľovanú, dokonalo oholenú, učesanú a krásne oblečenú. Tiež zistí, že aj vy chodíte na WC vykonávať istú potrebu, a to dokonca pravidelne. No milovať vás menej určite nebude, aj vy ho určite uvidíte pri situáciach, ktoré ste doteraz nezažili.

Toto je pravdepodobne len zlomok zmien, ktoré vás po dojímavom ,,Áno” čakajú. Manželstvo prinesie veľa nového, no nezabúdajte, že zo spoločného života sa máte radovať a vychutnávať si spoločne strávený čas. Spomeňte si na tie dni, keď ste iba randili a snívali o spoločnej domácnosti a nevedeli sa dočkať, kedy už budete iba jeho. Teraz si tento sen plníte! :)

Foto: Pexels

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Miška S.
Romantická duša, ktorá verí v lásku na celý život. Miluje zvieratá a módu, tiež sa zaujíma o prírodu, cvičenie a zdravú stravu. Okrem toho vám bude prinášať aj články, ktoré potešia každú jemnú ženskú dušu:)