Koaličná kríza nepoľavuje, dôkazom čoho sú ďalšie názorové rozbroje medzi poprednými vládnucimi predstaviteľmi. Niekoľkodňové ticho na Facebooku preťalo vyjadrenie Igora Matoviča, kladúceho si ťažké podmienky pre odstúpenie z postu premiéra – jeho hlavný oponent Richard Sulík okamžite reagoval!

Nedávne rokovanie strán SaS a Za ľudí prinieslo závery, vyzývajúce súčasného premiéra k tomu, aby sa vzdal funkcie. Dôvodom má byť nezvládnuté vedenie vlády, nefunkčné opatrenia v boji s pandémiou či provokatívne správanie voči poslancom.

Matovič premiér

Líder hnutia Oľano síce spočiatku neodpovedal, no po dôkladnom zvážení situácie predsa len možnosť demisie prijal. Na splnenie tejto požiadavky má však niekoľko podmienok, medzi ktoré zaradil aj odstúpenie kolegu Richarda Sulíka. Ten ale aktuálne dianie vo vláde vníma iným pohľadom a v Matovičovom prístupe vidí skryté osobné pohnútky.

Dobro ľudí na druhej koľaji?!

,,Sme na to pripravení, avšak nebudeme súhlasiť s takými návrhmi, ktorých hlavným motívom je očividne jeho osobná pomsta,” tvrdí minister hospodárstva, ktorý nechápe, prečo by mali byť “z hry” vyšachovaní aj Mária Kolíková a Juraja Šeliga. Ich odchod sa totiž nachádza na premiérovom zozname podmienok rovnako s menom Jana Bittó Cigániková.

,,Požadovaný odchod ľudí, ktorí si dovolili mať iný názor – Kolíkovej, Šeligu, Bittó Cigánikovej a Sulíka podľa SaS potvrdzuje, že súčasný premiér rieši osobné animozity a nejde mu o krajinu. Kladieme si otázku, či vláda bude fungovať lepšie, keď z nej odídu občanmi aj odborníkmi najlepšie hodnotení ministri. Ocenili by sme, ak by Igor Matovič pochopil, že keď vyhrá voľby, nemôže všetko, ale mal by narábať s mocou tak, aby z toho malo prospech celé Slovensko,” Sulík je presvedčený o tom, že konanie predsedu vlády len zbytočne naťahuje už aj tak hlbokú politickú krízu, akú je nutné čím skôr uzavrieť.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Richard Sulík | Foto: Facebook/Richard Sulík, Igor Matovic, YouTube/Televízia Markíza