Obrovské hrdinstvo, ktoré predviedla sučka chrta šokuje celý svet. Táto psia dáma dokazuje, že niekedy majú zvieratá skutočne ešte väčší materinský cit ako ľudia!

Hrdinská chrtica, ktorú nezastavila ani komplikovaná zlomena nohy, prešla neuveriteľné tri kilometre, aby zachránila svoje novonarodené šteniatka. Krívajúcu sučku našla psychologička Lyanne Powell, ktorá ju ihneď odniesla k veterinárke. Tá však počas ošetrovania zistila, že chrtica produkuje mlieko. Po ošetrení nožičky sa záchrankyne psíka rozhodli nasledovať. Sučka kráčala síce pokrivkávajúc, avšak presne vedela kam ide. Zaviedla ich pozdĺž ulíc cez pole a koľajnice až na miesto, kde sa na ňu usmievalo 10 malých krásnych šteniatok. Záchrankyne nemohli uveriť vlastným očiam! Táto chrtica sa rozhodla dôverovať úplne cudzím ľuďom! Pravdepodobne v nej zvíťazil materinský cit a bola rozhodnutá, že svoje šteniatka zachráni.

Chrtici dali meno “Vera” a spolu so šteniatkami si ich nechali na klinike, kde sa pomaly zotavujú. Keď budú v poriadku, záchranné centrum Ibizan Hound im nájde adoptívne a milujúce rodiny. :)

Zdroj: Boredpanda.com, Pixabay

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Mikauka
Miluje dobrú hudbu, ktorá ma niečo do seba a človeku niečo dá. Inak zbožňuje kávu a čierny čaj. Píše energicky a drzo. Vždy povie, čo si myslí :)