V súčasnej zrýchlenej dobe si už takmer nikto neuvedomuje, kedy to s pracovnými aktivitami preháňa a jeho telo je na pokraji vyčerpania. Stále na niečo zabúdame, nestíhame a večer padáme od únavy dole nosom. Viete, kedy to už s prácou preháňate a mali by ste trochu spomaliť?

 

Ste nervózne

Jedna maličkosť a hneď vybuchnete. Stačí, že si vaše dieťa alebo priateľ po sebe neupracú ponožky, niečo je niekde, kde byť nemá a vám to už lezie na nervy. Ak vás dokáže vytočiť aj úplná banalita, skúste na chvíľu vypnúť od roboty a oddýchnite si!

oooh

Nesústredíte sa

Snažíte sa prečítať knihu, no myšlienkami stále niekde inde. Aj keď sa snažíte, môžete prečítať tú istú vetu aj niekoľkokrát za sebou, no jej významu nedokážete porozumieť. Duchom ste stále neprítomná a rozmýšľate nad prácou? Aj toto je jeden z prípadov, kedy treba vypnúť.

Žiadna spoločnosť

Kamarátky vás volajú v piatok večer von, ale vy odmietnete a radšej budete pracovať, aby ste cez týždeň všetko stíhali. Predsa len, budúci víkend to doženiete. O týždeň sa však situácia opakuje a ten ďalší tak isto. Keď máte toho veľa a nestíhate sa ani poriadne najesť, skúste niečo z práce vypustiť.

Únava

Asi najčastejším výsledkom všetkých aktivít je únava. Ráno sa zobudíte a cítite sa, akoby ste ani nespali. Káva a energetické nápoje vás však nedobijú. V tomto štádiu je nutné vypnúť, ľahnúť si a všetko dobehnúť! Či už spánkom alebo celým dňom ničnerobenia. :)