Niektoré z nás si nalistujú obrázok najlepšej kamošky už iba v albume starých spomienok zo stredoškolských čias. Prišli vzťahy, deti, kariéra a ostalo tak nejak málo času na šálku čaju so ženou, ktorá pozná číslo vašich nohavičiek a všetky tajomstvá, ktoré by po odhalení okamžite rozpútali tornádo vo vašom pokojnom živote.

Sú však aj kamarátky, ktoré to s nami nevzdali a prežili všetky tie odmietnutia kvôli rande s ,,mumákmi“, o ktorých hovoríme, chvalabohu, už len v minulom čase a výhradne vo veľmi nutných prípadoch. Prežili aj našu popôrodnú depresiu a zlý výber životného partnera. Kamarátky na život a na smrť, ktorým voláme so všetkými záležitosťami ešte skôr, ako ich uverejníme v statuse na sociálnej sieti.

,,Milujú Vás aj v oblečení značky: ,,na doma” a povedia, že ste krásne, aj keď ste od včera nevideli hrebeň.”

Ženy, ktoré nám povedia bolestnú pravdu, aj keď by sme práve potrebovali učičíkať dobre maskovanou lžou. Občas nám vynadajú a my vieme, že právom a z lásky, čistej lásky – Boh je im svedkom!

Jediné, ktorým nezávidíme krásu a nové super handry.. Tie vzácne náhradné sestry, ktoré nedoniesol bocian, ani vám ich mama nedovliekla z pôrodnice po týždni bez pravidiel a poriadku s otcom so slovami: ,,A teraz dáš na sestričku pozor!“

Prídu s dobrým filmom alebo knihou, keď vám je ťažko a ak máte nádchu, nezľaknú sa nákazy a bez rúška na tvári uvaria čaj a v lepšom prípade aj slepačí vývar.

Milujú vás aj v oblečení značky: ,,na doma“ a povedia, že ste krásne, aj keď ste od včera nevideli hrebeň. Také kamošky sú ohrozený druh, ale stále existujú. Ženám, ktoré takýto exemplár vlastnia, môžeme tíško závidieť.

Tu je niekoľko dôvodov, prečo potrebujeme najlepšiu priateľku!

Sú veci, o ktorých nemôžete hovoriť s nikým iným

Pohádate sa s frajerom a túžite celému svetu oznámiť, aký je to idiot a vy ešte väčší, že ste sa s ním dala dokopy. Ale neurobíte to. Prečo? Bol by to dosť nešikovný ťah a mohla by to byť aj posledná hádka, ktorou ste si okorenili vzťah, aspoň teda tento. A pravdepodobne aj tie ďalšie potencionálne, veď povedzte, kto by chcel ženskú, čo s každou somarinou uteká do sveta s megafónom? Nie, poviete to Jane, Darine, Zuzane, Katke, Marke, Terke alebo ako sa volá ,,tá vaša“ a ona milosrdne vyhlási- ,,No to je ale debil, vidíš, hovorila som ti!“

Alebo máte doma milujúceho partnera, kŕdeľ detí a plný dres riadu a odrazu si vyrazíte do mesta. Všímate si pohľady okoloidúcich mužov, lebo ste stále ,,kus“ a oni to vidia, v rade na pošte vám tak asi o desaťročie mladší fešák venuje úsmev, z ktorého vyčítate, že nie ste na zahodenie a nakoniec stretnete bývalého zo strednej, ktorý vám oznámi, že na vás nikdy nezabudol. Komu to poviete? Mužovi? Deťom? Mame? NIE! Poviete to najlepšej kamoške.

Ak ju máte, nemusíte platiť za odbornú pomoc

Ale áno, všetky to poznáme. Situácie, v ktorých nevyzeráme až tak dokonale a fit. Situácie, v ktorých by nám vodeodolný mejkap zachránil život, ak by fungoval. Pretože máme kruhy pod očami, červený a opuchnutý nos ako z reklamy na sprej proti nádche a doma pyramídy z papierových vreckoviek.

Prečo? Pre akúkoľvek hovadinu alebo aj vážnu vec. A to je niekedy ťažké oddeliť. Sú proste dni, kedy potrebujeme odplaviť toxíny a posťažovať na všetku nespravodlivosť, aby sme sa na tom mohli ráno zasmiať a začať nový netoxický deň.

Nákupy s kamoškou!

Ak máte kamošku, ráno sa zasmeje s vami. Ak vyhľadáte psychológa, na ďalšom stretnutí, ktorého cieľom bude vysvetliť, že vôbec nemáte problém, len ste mali zlý deň, bude určite nasledovať otázka: ,,No dobre, ale čo vaše pocity, o ktorých sme hovorili naposledy?“ A to nehovoríme o prachoch, ktoré sa vám rozkotúľajú z peňaženky ak príde na platenie za všetky problémy, na ktoré ste si ešte spomenuli.

Postráži deti, pomôže upratať a ak je naozaj charakter, nepreberie vám pri tom chlapa

Nuž, výhody plynúce z prítomnosti adoptívnej sestry, spriaznenej duše či super kamky (nazvite ju ako chcete) vo vašom živote, sú na nezaplatenie. A je ich naozaj veľa! Ak práve nemáte tých najfantastickejších rodinných príslušníkov a náhradné pomocné sily nepotrebujete.

Vaše deti ju považujú za náhradnú mamu, ktorá im dovolí aj to, pri čom by sa vám zdvihol krvný tlak- ak by ste o tom, samozrejme, vedeli.

Umývate okná alebo maľujete a bez hlasného hulákania na pesničky vášho súkromného diskopríbehu a tancovania s handrou v ruke s niekým, kto to nedá na Youtube, si ani neviete predstaviť skrášľovanie svojho príbytku, určite jej zavoláte a urobíte ako obyčajne z otravných činností skvelú párty.

Niektoré kamarátky sú však také skvelé, že sa páčia aj vášmu mužovi. Ak o nej navyše básnite ako o najideálnejšej ženskej na svete, a on vám dôveruje (veď dôvera je základ vzťahu), celkom iste dá na vaše odporúčania. Každý predsa chce to najlepšie. Potom ale asi nebude chyba v kamarátke. Ak to teda nerobí zámerne. Tá skutočná, pravá od Matella, by vám totiž nikdy neuštedrila takýto úder pod pás, aj keď niektoré romantické filmy by vás ľahko presvedčili, že ona bola pre neho tá pravá a vy len prostredník, čo ich mal dať dokopy. Nevylučujeme túto možnosť, ale je treba posúdiť situáciu individuálne.

Na nákupoch nefrfle, nepozerá na hodinky a netvrdí, že tie dokonalé šaty, sú príliš drahé

Boli ste už niekedy na nákupoch s tým vaším? Nie? Dobre.

Pravdepodobne by vás určite odradil od kúpy vecí, v ktorých vyzeráte skutočne sexy. A vy by ste ho celkom určite odradili od vzťahu s vami, teda ak by vás nemiloval pre milión vašich ďalších úžasných vlastností. Myslíme, že nákupy v sprievode partnera nemusíme komentovať. Je to pre nás rovnako otravné ako pre nich. Na to slúžia kamarátky. Kopec času, trpezlivosti, poradenstva pri výbere, medzi tým káva, obed, fotka na sociálne siete s našpúlenými perami a dobrý pocit z perfektne prežitého dňa.

Nájsť skutočnú priateľku je skvelé!

Určite je množstvo ďalších výhod, ktoré spojenie dvoch správne strelených, spoľahlivých a starostlivých priateliek prináša. Ale všetci vieme, že najlepšie, ako to zistiť, je jednu takú v zálohe mať. Na telefóne, v mesindžri alebo na živo na dobre známej adrese, vždy keď ju potrebujete.

Ak takú máte, poďakujte sa jej hneď teraz, že existuje!

A ak nie, podajte si inzerát typu: ,,Hľadám spriaznenú dušu!“ Alebo dajte šancu kolegyni či susedke z tretieho, tej s ktorou vo výťahu vediete vtipnú tridsaťsekundovú konverzáciu a potom sa cítite o trochu lepšie, než keď ste nastúpili.

Pretože najlepšie priateľky skutočne potrebujeme a je jedno prečo!

Foto: Pixabay.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Soňa S
Milujem písanie, svoje dieťa a život! Som neobyčajne obyčajná žena, s vierou v zázraky, túžbou meniť svet a žiť plnohodnotne. Romantická hrdinka s často utopistickými predstavami a zmyslom pre nezmysel- áno aj taká občas bývam:) Vo voľnom čase spievam , píšem, plním si sny a robím čo môžem, aby to za to stálo:)