Vek ženy sa dá vraj veľmi dobre odhadnúť podľa jej rúk. Preto si ich chránime krémami, olejčekmi a rukavicami ich bránime proti mrazu. Na ich skrášlenie využívame šperky a gélové, akrylové alebo porcelánové nechty. No i napriek takýmto vynálezom sú medzi nami stále dámy, ktoré zostávajú verné klasickému lakovaniu nechtov. Ženy, vyjadrujeme vám čiastočný súcit a najmä veľký obdiv!

Po dôkladnom „olejovom kúpeli“ a pilníkovaní nechtov sme sa rozhodli stvárať umelecké diela za pomoci klasických lakov. Ako to už býva dobrým zvykom, v štvorhodinovom rozhodovaní sa, akú farbu zvoliť, vyhrá aj tak vždy červená, ktorou nikdy nič nepokazíte. Plán je nasledovný: jedna vrstva= vyživovací lak, druhá hollywoodsky červený, tretia zdobiaci biely a na záver priesvitný ochranný lak nechtov.

 

Po natretí vyschol vyživovací lak na počudovanie extrémne rýchlo, a tak sme sa vrhli na druhú- červenú vrstvu. Práve uprostred maľovania zazvoní mobil, samozrejme, bola to len anketa zisťujúca, aký prací prášok využívame, ale za to lak na nechty je už rozmazaný, ako inak, dostal sa aj na spomínaný telefón! Ale veď to nevadí, zdobiaci to zakryje! Maľujeme ďalej a popíjame kávu. Zabúdame však, že je silne močopudná a pri najbližšej návšteve toaliet padne za obeť ďalší nechet. Snaha vytvoriť zdobiacim lakom jednoduchý vzor, pozostávajúci z bodky a čiarky, sa na prvý pohľad nezdala nemožná, no pri samotnej realizácií začíname obdivovať Picassovu tvorbu.

depositphotos_2476686_m-2015

 

Nech sa vám to bude zdať akokoľvek nereálne, skutočne sme nerátali s tým, že aróma laku priláka hmyz, ktorý sa nám musí pchať rovno pod nos a k štetcu laku na nechty. Po úspešnom vraždení všetkej lietajúcej hávede sa konečne dopracujeme k ochrannému laku. Žiaľ, ani ten naše dielo nevylepšil, ba čo viac spôsobil, že aj biely, aj červený odtieň sa pomiešali! V závere nám neostáva iné ako skonštatovať, že lakovanie nechtov nám síce pomohlo vyhubiť hmyz, ale my sme sa „sfetovali“ od pachu laku a náš výtvor na nechtoch by momentálne mohol pokojne zastupovať logo nejakého hnojiva na kvety! Kráse zdar! :)

Foto: flickr.com, Pinterest