Leto sa už pomaly, ale iste končí a jeseň je doslova za dverami. Namiesto croptopov si začíname častejšie obliekať svetríky a v obchodoch sa objavujú prvé teplejšie kúsky. Viete ale, že aj pleť treba vhodne ošetriť a pripraviť na chladnejšie mesiace? Prinášame vám rady, ako prepnúť starostlivosť o pleť na jesenný režim. Nezúfajte, žiadne drastické zmeny nie sú potrebné, stačí, keď urobíte len zopár drobných úprav.

 

Jedzte čerstvé ovocie a zeleninu

Slnečné lúče vás oberajú o kolagén, ktorý podporuje tkanivá a dodáva pleti pevnosť, elasticitu a ochranu. Preto sa napríklad odporúča jesť viac červeného ovocia a zeleniny, mrkvy a orechov. Verte či neverte, ale aj také jablká, avokádo a banány dokážu divy. Podobne je dobré konzumovať tekvice, sladké zemiaky a repu. Pôsobia na pokožku zvnútra a dodávajú jej všetky potrebné vitamíny.

Hydratujte

V prvom rade zabudnite na umývanie pleti mydlom, pretože ju vysušuje. Pri výbere čistiacej emulzie sa zamerajte na produkty, ktoré sú krémovejšie, jemné a neupchávajú póry. Pite dostatok čistej vody a vyberte si hydratačný krém, ktorý je bohatý na rôzne oleje, ako napríklad kokosový alebo arganový. Vstrebávajú sa rýchlejšie ako krém a pleti dodajú rôzne výživné látky ako vitamín E alebo A.

Doprajte si pleťovú masku

Aspoň dvakrát do týždňa si spravte vyživujúcu vitamínovú masku na tvár a dekolt. Odporúča sa použitie exfoliačnej masky, ktorá odstráni odumreté bunky. My vám prinášame dva rýchle a lacné recepty na domáci peeling. Pri ich použití sa vyhnite okoliu očí.

Cukrový peeling

Zmiešajte 1 PL kokosového oleja s 2 PL trstinového cukru. Jemne si masírujte pokožku, aby ste odstránili odumreté bunky.

Citrónovo-olivová maska

Šťava z 1/2 citrónu, 1/2 PL kryštálového cukru, 1 PL olivového oleja, 1 PL medu. Táto maska vašej pleti dodá potrebnú hydratáciu a dokonalo ju rozjasní.

Ošetrite aj pery

Počas letných mesiacov sú pery ovplyvnené chlórom na kúpaliskách alebo vysušené klimatizáciou v kanceláriách. Aj so zmenou počasia sa vaše pery vysušujú a praskajú. Preto si vyžadujú pravidelnú starostlivosť v podobe výživných látok, ako B-komplex, zinok, vitamín A a E. Vyvážená strava bohatá na tieto látky a pravidelný pitný režim vám už za pár dní zabezpečia krásne pery.

My sme už na jesenný režim nabehli, a čo vy?

Foto: Pixabay