Všade okolo vás sú zamilované páriky, kamarátky neustále bľabocú, akého majú úžasného partnera, kolegyne vás zasypávajú superlatívmi o manželstve a nabádajú vás, že už by sa patrilo mať nejakého fešáka a usadiť sa? Hmmmm, škoda len, že sa ešte stále neobjavil taký, z ktorého by sa vám podlomili kolená!

A tak ste stále single a počúvate dokolečka-dokola to isté. Možno si aj kladiete otázku, či nie ste pri výbere partnera príliš náročná alebo ich nebodaj neodrádza vaša spontánnosť či nezávislosť. Kočky, nebuďte v strese, nie je za tým ani jedno, ani druhé. Dôvod, prečo ste sama, vás možno aj poteší – ste jednoducho príliš atraktívna! Pýtate sa, čo je to za hlúposť?

Niečo pravdy na tom predsa len bude, s týmto zistením totiž prišli vedci z Harvardskej univerzity. :) „Fyzicky atraktívni ľudia majú problém udržať si dlhodobý vzťah,“ tvrdí vedúca výskumu Christine Ma-Kellam. Pekní ľudia sú obklopení obdivovateľmi počas celého života, a tak podvedome hľadajú stále nové a nové možnosti. „Atraktívnosť nám ponúka omnoho viac možností a tie ľudia radi objavujú,“ potvrdila Ma-Kellam pre portál Broadly.

Čo sa s tým dá robiť? Menej atraktívne byť určite nechceme, no aj na to má však vedúca výskumu odpoveď: „V prípade, že je vašim cieľom mať trvalý vzťah, mali by ste si uvedomiť svoje vlastné obmedzenia a nespoliehať sa príliš na svoju príťažlivosť.“ Tak, milé slobodné, nezúfajte, nie je to predsa vaša vina, že ste také atraktívne. :)

Zdroj: Broadly.vice.com | Foto: Pixabay