Niektorí ľudia tvrdia, že sarkazmus je iba spôsob, ako ublížiť iným. Akýsi obranný mechanizmus ľudského bytia. Štúdie však ukázali, že ľudia, ktorí milujú sarkastické vtipy, sú inteligentní a výreční. Pozrite si desať argumentov, ktoré dokazujú, že sarkazmus je skvelá vec.

 

1. Sarkazmus nám pomáha vidieť skrz ľudí

Podľa psychológov z University of Haifa, „chápanie stavu mysle a emócií iných ľudí súvisí s našou schopnosťou porozumieť sarkazmu.“  Áno, to znamená, že im nemôžete klamať. Je to ako klamať mentalistovi alebo extrémne empatickej osobe. Takže nehovorte, že sme vás nevarovali.

2. Sarkazmus je známkou vysokej inteligencie

Štúdie ukazujú, že náš mozog musí pracovať oveľa rýchlejšie, aby pochopil sarkazmus. To znamená, že sarkastickí ľudia majú extrémne rýchlu myseľ.

3. Sarkastickí ľudia sú skvelí pri riešení problémov

Keď mozog pracuje v celej svojej kráse, človek je schopný prísť s riešením problému rýchlejšie ako ostatní. Takže v prípade zombie apokalypsy viete, koho požiadať o pomoc.

4. Sú majstri v komunikácii

Podľa lingvistu z McAllister College, sarkazmus je takmer hlavný jazyk modernej spoločnosti. Sarkastickí ľudia sú vždy stredobodom pozornosti a neostávajú na vedľajšej koľaji s pocitmi nudy a nešťastia.

5. Sarkastickí ľudia sú tvrdým orieškom

Sú dosť bystrí na to, aby si nebrali všetko k srdcu. Nielenže ustoja údery, ale vedia ich aj rozdávať. Je ťažké predstaviť si takú osobu ako obeť, nie?

6. Sarkazmus je užitočný pre vaše duševné zdravie

Podľa štúdie neuropsychológov z University of California, neschopnosť vrátiť sarkastickú odpoveď môže byť príznakom nádorových ochorení mozgu. Ak chcete zostať zdravá, musíte používať sarkastické poznámky častejšie.

7. Sarkastický spoločník pomáha priateľom a príbuzným stať sa múdrejšími

Neustálou komunikáciou s ostatnými, milovníci sarkazmu začnú ovplyvňovať mozog iných ľudí. Takže ak spolu pôjdete nakupovať, pozerať televíziu alebo robiť čokoľvek iné, váš mozog pracuje rýchlejšie než obvykle, aby bol schopný pochopiť vtipy protistrany.

8. Majster sarkazmu vás môže zraziť jediným slovom

Milovníci sarkazmu nemajú v slovných prestrelkách rovného. Dokonca aj keď ich niekto uráža, bude ľutovať – ​​slová bolia niekedy viac než päste.

9. Ľahko vás dokážu v jednej chvíli uraziť a rozosmiať zároveň

„Nešplhal som až na vrchol potravinového reťazca, aby som bol vegetarián, ale kvôli vám urobím výnimku“ je veta, ktorý môže znieť smiešne, kým si neuvedomíte: „Moment! Práve urazil môj spôsob života … alebo by som mal povedať ,,ďakujem“?“

10. Majú priateľov, ktorí ich majú naozaj radi

Sarkazmus môže byť pre priateľstvo výzvou. Nie každý totiž dokáže vydržať nekonečné sarkastické poznámky a vtipné komentáre. Možno je ťažké priateliť sa so sarkastickou osobou, ale určite je to zábavné. Zvlášť po čase, kedy si môžete vymieňať vtipy, ktorým nikto okrem vás nebude rozumieť.

Zdroj: Brightside.me