Aj napriek tomu, že mnohí túto kávu označujú za odpad a siete kaviarní Starbucks za obyčajnú ,,liaheň instagramových fotečiek teenagerov”, kaviareň si získala svojich fanúšikov po celom svete. Na Slovensku otvorili prvú predajňu 31. mája tohto roku a už o pár dní k nej pribudne ďalšia!

Svetoznáma sieť kaviarní otvorila svoju prvú prevádzku v bratislavskom obchodnom dome Aupark iba prednedávnom, 31. mája. Prešli sotva dva mesiace a naše hlavné mesto sa dočká ďalšej pobočky, konkrétne v nákupnom centre Eurovea. Prvú kávu si tu môžu návštevníci vychutnať 28. júla už o 8.00 ráno. ,,Testovať kávu budú môcť už deň pred zahájením novej prevádzky,“ uviedol PR konzultant Starbucksu Filip Púchovský.

Starbucks vlastní 17 000 obchodov v 55. krajinách sveta, predáva predovšetkým mnoho druhov hotových káv, espressa, rozličné horúce a studené nápoje, kávové zrná, zákusky a reklamné predmety. Firmu založil v roku 1970 Gordon Bowker, Jerry Baldwin a Zev Siegel a pomenovaná je po dôstojníkovi veľrybárskej lode menom ,,Frank Starbuck” z Melvillovho románu ,,Biela veľryba”.

 

 

 

 

Foto: Twitter, Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Ivet
Miluje arašidové maslo, New York, kávu, dobrú hudbu a knihy. Raz bude mať namiesto obývačky obrovskú knižnicu a záhradu plnú pivoniek. :)