Po zdĺhavých prípravách a mapovaní slovenského trhu je to konečne tu. Starbucks, jedna z najobľúbenejších kaviarní celého sveta, otvára svoju prvú pobočku v Bratislave! Tí, ktorí si budú chcieť vychutnať kávu a koláčiky ako z amerického filmu, už nebudú musieť za ňou cestovať do okolitých štátov.

Svoje pôsobenie si spoločnosť najprv vyskúšala na našom trhu v spolupráci s vybranými čerpacími stanicami. Začiatkom roka ohlásili otvorenie klasických  prevádzok a začali hľadať zamestnancov. V tomto období však stále nebolo jasné, kedy a kde si budeme môcť túto celosvetovo obľúbenú kávu zakúpiť. Podľa posledných informácii by mala byť prvá prevádzka otvorená v bratislavskom Auparku koncom mája, presne 31.05., a do konca roka by sa mali otvoriť nové prevádzky v ďalších nákupných centrách v hlavnom meste.

Starb

Aj keď Slováci dlho čakali na príchod tejto siete kaviarní, americká firma bola založená už  v roku 1970 v meste Seattle. Pomenovaná je podľa jednej z postáv románu Biela veľryba autora Hermana Melvillea – Frank Starbuck. Logo spoločnosti predstavuje Siréna – morská panna s dvoma chvostami, ktorá je spájaná so Seattlom a jeho prístavmi.

Zdroj: starbucks.com, wikipedia.sk | Foto: konbibi.com, favim.com, bustle.com