Okamžite, ako sa seriál Oteckovia zaradil do programovej štruktúry TV Markíza, stal sa v podvečerných hodinách neodmysliteľnou súčasťou väčšiny slovenských obývačiek. O parádny úspech sa postarali nielen vtipné, ale aj náučné situácie, ktoré majú za cieľ vzdelávať predovšetkým mladšie publikum. Najnovšou “didaktickou” zápletkou to už ale podľa divákov tvorcovia projektu preháňajú.

V súčasnosti akoby svet pohltila téma ekológie viac než kedykoľvek predtým. Mnoho ľudí si totiž začína uvedomovať, že Zem máme len jednu, a tak treba robiť všetko preto, aby sme si ju čo najviac chránili a čo najmenej ničili. Toto posolstvo sa TV Markíza rozhodla preniesť aj do seriálu Oteckov, kde sa vo forme príbehov snaží na obrazovkách ponúknuť kus enviromentálnej výchovy.

V tomto smere sa stala ústrednou postavou tínedžerka Nina, ktorú stvárńuje mladučká herečka Karin Quayumová. Spočiatku jej pozitívny vzťah k prírode pôsobil celkom nevinne, avšak niekoľko týždňové scény, neustále zamerané na to, ako chce slečna Bobulová svojím protestovaním a rebelanstvom zachrániť našu planétu, už divákom idú poriadne hore krkom. Najmä teraz, keď si kučeravá školáčka zmyslela, že prestane jesť mäso.

,,Už by stačilo, to čo s týmto sledujú? Všetky deti hurááá žiadne mäso, veď je to choré,” napísala na Facebook jedna z fanúšičiek, ktorá ohľadom konzumácie mäsových výrobkov spustila miernu diskusiu. ,,Najprv Eko mánia, teraz vegetariánstvo… už, je to prehnané…,” znie ďalší názor. ,,Už by ste s tou Ninou a s tou jej ekoaktivistkou mohli prestať. Už to ide na nervy to, ako tam furt o tom hovorí,” odkázala tvorcom seriálu otrávená diváčka. A čo si o riešení eko témy v Oteckoch myslíte vy? Napíšte nám to do komentárov na našom Facebooku!

Nina odmieta jesť mäso

Zdroj/Foto: Oteckovia/Facebook, YouTube