Začiatok roka sa nesie v znamení vakcinácie voči obávanému koronavírusu, ktoré sa riadi vopred stanovenými pravidlami. Medzi prvými sa očkovacej látky dočkali zamestnanci prvej línie či pracovníci v zariadeniach sociálnych služieb, neskôr nasledovali seniori nad 85 rokov. No po tom, ako sa spustila ďalšia fáza pre osoby staršie ako 75 rokov, došlo k neočakávanému zlomu!

Spočiatku to podľa množstva “hejterských” komentárov na internete pôsobilo tak, že o očkovanie proti ochoreniu Covid-19 nebude mať takmer nikto záujem. Reálna situácia však zatiaľ svedčí o opaku, keďže kompetentní museli na oficiálnych stránkach uverejniť dôležitý oznam.

Ministerstvo zdravotníctva ostalo zaskočené enormným náporom telefonátov od ľudí, túžiacich sa čo najskôr dostať k vakcíne. ,,Po otvorení registrácie na očkovanie proti COVID-19 pre ďalšiu vekovú skupinu došlo k preťaženiu call centra ministerstva zdravotníctva. Nápor na linky vzrástol až na 500 hovorov v jednej sekunde,” znejú čísla, akým je v prvej chvíli ťažké aj uveriť.

SLEDUJTE náš FACEBOOK a horúce pikošky sa dozviete medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Linky tak aktuálne vybavujú približne 5-tisíc hovorov denne, pričom sa jedná o záujem o registráciu, dožadovanie sa informácií o voľných termínoch prípadne túžbu zapísať sa na čakaciu listinu ako náhradník. Ministerstvo preto upozorňuje, aby si občania pred zavolaním overovali údajne najprv na stránke korona.gov.sk, alebo kontaktovali priamo nemocnicu.

,,Call centrum ministerstva zdravotníctva nevie záujemcovi o očkovanie pomôcť, ak sú aktuálne všetky termíny v nemocnici, v ktorej má záujem sa očkovať, obsadené. Ani na infolinke nie je takáto registrácia na očkovanie možná, preto rezort prosí pre tento účel linku nezaťažovať. Rovnako tak call centrum rezortu zdravotníctva neslúži na zápis do zoznamu náhradníkov na očkovanie. V takom prípade je potrebné kontaktovať konkrétne očkovacie centrum.”

Zdroj: Health.gov.sk | Foto: Pexels.com, Facebook/Marek Krajčí