Drvivá väčšina z nás dnes nevstupuje do manželstva ,,neskúsená”. Netreba nám preto dávať tipy čo a ako, no na začiatku dvadsiateho storočia ženy dostávali od matiek, kňazov či spoločnosti zopár „cenných“ rád. Divné, zlé a vedecky nepodložené pokusy se*uálneho poradenstva odrážajú spoločenské normy a populárne postoje ohľadom pohlavného života v tej dobe. Niektoré sú dosť desivé, a preto buďte rady, že je rok 2017!

Ponúkame vám prierez takmer celým storočím:

1900: Nespite s partnerom v jednej posteli

V roku 1902 odporúča príručka pre vydaté ženy „Čo by mala vedieť mladá žena“,  nespať so svojim manželom v jednej posteli. Vraj to znižuje riziko pokušenia a milostným hrám by sa mali partneri oddávať len za účelom vzniku (ďalšieho) potomka.

1910: „Sebaláska“ je škodlivá

Autoerotika sa kedysi nepekne trestala. Okrem toho, že ľudia za ňu automaticky išli do horúcich pekiel, tradovalo sa, že tí, ktorí sa jej oddávajú pričasto, môžu oslepnúť. Našťastie vedci nezistili žiadnu súvislosť medzi týmito dvoma javmi. To by v dnešnej dobe bola drvivá väčšina ľudstvá odsúdená na večnú slepotu.

1920: Priveľký chtíč? Dá sa odstrániť operáciou!

Nebojte sa, ak sa žena pričasto zabudla pri „skúmaní“ vlastného tela, vtedajší lekári prišli s revolučným nápadom. Miestečko rozkoše sa dá predsa vyoperovať, a dokonca v lokálnej anestéze. Nemusíte sa naozaj (ničoho) obávať.

1930: Neopovážte sa odmietnuť ženu, pretože môže zošalieť

Skôr nám ostane nepekný pocit hanby až do konca života, no určite žiadna z nás na odmietnutie nezošalela. Príručka svadobného sprievodcu z roku 1930 však nás, ženy, vykresľuje ako slabé a labilnejšie pohlavie. Autorom je, samozrejme, muž. Niet sa čomu čudovať.

1940: Nerozprávajte v posteli. Muži na to nie sú zvedaví

A ak sa vám podarí použiť drsnejší slovník, zničíte tým mužskú predstavu o ženách. Musíme byť slušné v každej situácii. Manželské lôžko nie je výnimkou!

1950: Naučte sa variť. Muž vás bude za to milovať!

Ak vám to nepôjde a budete konštantne pripaľovať párky, váš manželský život pôjde do hája. Len dobrá kuchyňa môže mužovi zaistiť zdravý apetít aj v iných oblastiach.

1960: Maznaním zlomíte rodičom srdce

Ani „Petting.“ S frajerom nemôžete stvárať vôbec nič, pretože tým zlomíte srdce vašim výrobcom.

1970. Ak nie ste panna, ste automaticky promiskuitná

Že vás hanba nefackuje! Možno vám aj váš gynekológ vyčistí žalúdok, i keď je expert na iné orgány. Nie ste panna v tridsiatke? Hanba do konca života.

1980. Seďte a čakajte. Za všetkých okolností ostaňte doma!

Vraví sa, že dobrú kravu aj pri žľabe nájdu. Tak aj vy, dokiaľ nemáte frajera, tak pekne ostaňte doma a nevytŕčajte päty z domu. Určite vás niekto nájde.

1990. S*xuálne hračky zničia všetku vášeň!

Predajcovia hračiek pre dospelých by vedeli odporovať tomuto tvrdeniu. Dokázali zachrániť už nejeden manželský pár.

Možno ste už aj vy započuli niektorú z vyššie uvedených rád. Boli časy, kedy sa vyvrcholenie ženy považovalo za prejav diabla a jej úlohou bolo dať mužovi najavo čo najväčšie znechutenie. Pôžitok z milovania a žena? To predsa nikdy nešlo dokopy. Usmejte sa a užívajte si tieto dni, ktoré prajú zamilovaným. A kde inde ako v posteli? :-)

Foto: pixabay.com, freepik.com

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Michaela G.
Som odchovaná na poctivej oravskej slanine, no presadila som sa k Nitre. Písanie ma fascinovalo od detských čias Brava, som autorkou ženských románov.:-)