Ešte stále pijete zalievanú alebo rozpustnú pseudo kávu? Je čas to zmeniť a kávu si naozaj vychutnať aj doma. Je čas na kávové dobrodružstvo!

 

Moka konvička

Nazývaná aj bialetka, podľa najznámejšieho talianskeho výrobcu. Nájdete ich v rôznych veľkostiach a farbách. Sú vyrobené zo špeciálne upraveného hliníka, ktorý pomáha zachovať skvelú chuť a vôňu kávy. Okrem prípravy klasickej čiernej kávy sa môžete pustiť do tvorby cappuccina aj latté. Niektoré druhy konvičiek vám dokonca zahrajú aj melódiu, keď je káva hotová.

Aeropress

Jednoduchý a rýchly spôsob prípravy kávy, ktorý vďaka vyvinutému tlaku umožní dosiahnuť kvalitu kávy porovnateľnú s tou v kaviarni. Dokonca ani údržba nezaberie veľa času a kávu je možné pripraviť naozaj kdekoľvek.

20

Chemex

Systém prípravy kvalitnej a chutnej kávy založený na filtrácii v dizajnovej nádobe vás určite očarí. Chemex si dokonca „zahral“ aj v mnohých filmoch a seriáloch. Ani James Bond neodolal. :)

21

Vacuum pot

Nádherný kávový rituál, pri ktorom sa na chvíľu premeníte na chemičku. Predstavenie, ktoré pri príprave kávy predvediete, bezpochyby ohúri každú návštevu a milovníka kávy.

French press

Klasika na záver. Nenáročný (finančne aj časovo) spôsob prípravy kávy, ktorý je skvelou náhradou za tú zalievanú. Kávová usadlina sa krásne oddelí od tekutiny a nedôjde k prepáleniu kávy horúcou vodou. Ideálna na ráno.

22

Zdroj: pinterest, youtube