Perinbaba už neodmysleteľne patrí k najobľúbenejším vianočným rozprávkam, ktorú si každý rok pozrú s nadšením mladí i starší. Svoju premiéru mala už v roku 1985, no ani po 31. rokoch nás neomrzela a s radosťou sa k nej vraciame zas a zas a zas…

Spomínate si na nezabudnuteľný príbeh Alžbetky a Jakubka, ktorí sa dostali až k samotnej pani Perinbabe? Spoločne si vyskúšali, ako sa vyrába sneh a popri tom zažili množstvo zaujímavých situácií. Od natáčania ubehlo už viac ako 30 rokov, a preto je samozrejmé, že čas sa podpísal aj na samotných hercoch. Petra Vančíková-Kolevská, ktorá stvárnila rozprávkovú Alžbetku, tento rok oslávila svoje okrúhle 50. narodeniny. Kedysi bola moderátorkou relácie pre mladých Lúskanie a v roku 2008 sa stala programovou riaditeľkou Slovenskej televízie. Vo štvrtok si ju pozvali moderátori do rannej relácie Teleráno, kde si všetci spoločne zaspomínali na krásnu rozprávku. A keď už má Petra tie konexie u Perinbabky, mohla by zariadiť, aby sa trochu poponáhľala a poslala nám trocha snehovej prikrývky aj na tohtoročné Vianoce, nemyslíte? :-)

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Adka
Ambiciózna študentka žurnalistiky, ktorá miluje písanie článkov, čítanie kníh a varenie. Náladová, no priateľská a ochotná komukoľvek pomôcť.