INZERCIA | Orchester nie je len dirigent, cirkus nie je len klaun, televízny program nie je len moderátor. Rovnako tak plastická operácia nie je len chirurg. Špičkové kliniky plastickej chirurgie toho majú vo svojich výkladoch oveľa viac ako len plastických chirurgov.

Ak za vaše peniaze požadujete maximálny servis a perfektný výsledok, mali by ste byť nároční aj pokiaľ ide o ostatných členov operačného tímu a vybavenia operačnej sály či izieb.

Už pri úvodnej konzultácii zväčšení pŕs by ste sa mali pýtať na prítomnosť a skúsenosti ostatných členov operačného tímu, rovnako ako na vybavenie izby, na ktorej budete umiestnená po operácii. Špičková klinika plastickej chirurgie vám dokáže ponúknuť:

  • Prítomnosť kvalifikovaného zdravotného personálu na operačnej sále – anestéziológa, anestéziologickú sestru, dve inštrumentárky a zdravotné sestry na pooperačnom oddelení. Hovoríte si, že toto je samozrejmosť? Nie vždy!
  • Perfektnú čistotu na operačnom sále – pre minimalizáciu rizika vzniku infekcie.
  • Sociálne zariadenie priamo na izbe – to znamená, že omámená anestéziou a s obviazaným hrudníkom nebudete musieť dochádzať na spoločné sociálne zariadenie na chodbe.
  • Kyslíkovú masku na izbe – pre ľahšie zvládnutie odznievania anestézie.
  • Polohovateľné postele – aby ste mohli odpočívať v polohe, ktorá nenamáha operované miesto.
  • Individuálny prístup zdravotných sestier – optimálny je počet 4 až 6 pacientov na 1 sestru.
  • Prítomnosť plastického chirurga, ktorý vás operoval, aj pri prepúšťaní z kliniky – pre zhodnotenie aktuálneho stavu a dohodu o ďalšom postupe.

Plastickú operáciu radšej raz za vyššiu cenu, ale poriadne!

Hovoríte si, že nič z vyššie uvedeného nepotrebujete? Potom vedzte, že výsledok plastickej operácie je silne ovplyvnený práve vyššie uvedenými faktormi. Kvalitné polohovateľné postele na pooperačnom oddelení zabezpečia, že jazvy sú menej namáhané, čím sa podporí ich rýchlejšie hojenie. Rovnako tak nehrozí, že si operované miesto poškodíte, keď sa budete “trmácať” na toaletu. Taktiež perfektne dezinfikovaná operačná sála zníži riziko pooperačných komplikácií v dôsledku vzniku infekcie. Zväčšenie pŕs implantátmi je zákrok v hodnote niekoľko desiatok tisíc korún, a určite nechcete podstupovať takzvanú reoperáciu z dôvodu komplikácií. Či už z časového, zdravotného či finančného hľadiska.

Áno, špičkové kliniky plastickej chirurgie nenájdete na popredných priečkach najlacnejších zariadení. Na druhú stranu, ich ceny nie sú výrazne vyššie ako ceny “horšie zariadených” kliník.

Hovoríte si, kde takú “špičkovú” kliniku nájsť? Jedna z nich je Vám k dispozícii na stránkach Brandeis Clinic.