Koncom týždňa boli na Slovensku potvrdené prvé prípady nákazy novým koronavírusom, ktorý k nám dokázal z Číny pomerne rýchlo pricestovať. Doposiaľ nepoznané respiračné ochorenie desí ľudí natoľko, že sa v obchodných centrách strhli hotové rabovačky. Vystrašení Slováci nakupujú trvanlivé potraviny, no zabúdajú na jednu dôležitú vec – práve na to upozornila aj sympatická speváčka Dáša Mamba Šarközyová.

Herečka a speváčka v jednej osobe sa už viac ako rok teší z úlohy maminy, keďže s tanečníkom Tonym Poruchom vychovávajú synčeka Manola. Hoci má kráska doma malé dieťa, z novodobého ochorenia zatiaľ nepanikári.

mamba dasha dieta

Viaceré odborné štatistiky totiž vykazujú čísla znázorňujúce, že koronavírus sa deťom do 10 rokov z akýchsi ťažko definovateľných príčin vyhýba. A pokiaľ sa i nakazia, prejavujú sa u nich len veľmi mierne príznaky. Najohrozenejšou skupinou sa stávajú predovšetkým dôchodcovia nad 70 rokov, a tiež ľudia s veľmi slabou imunitou či trpiaci chronickými chorobami. Práve silná imunita je to, na čo by sme v prvom rade mali dbať.

Všetci sa zbláznili?!

Dáša počas nedávneho rodinného nákupu, kedy sa usilovala zadovážiť si potraviny na víkendový obed, zažila nepríjemný šok. Nielenže boli takmer všetky zložky vypredané, ale zároveň sa pozastavila nad podstatným detailom. ,,Vieš čo je srandovné? Že keď sme boli v obchode, regály s ovocím a zeleninou boli totálne preplnené. Ovocie, zeleninu, vitamíny, chodiť veľa von, zbierať tú imunitu a normálne sa k tomu postaviť, lebo ak to má prísť, tak to príde a potom už bude neskoro nad tým premýšľať doma,“ brunetka odporúčala v rozhovore pre Topky.sk.

Známa mamina si zároveň myslí, že ľudia začali kvôli strachu z epidémie doslova blázniť, keďže niektorí rodičia dokonca nechcú svoje ratolesti púšťať von. „To je ešte horšie, pretože tomu dieťaťu klesne imunita. Ja by som skôr na nej zamakala,“ tvrdí partnerka talentovaného tanečníka, ktorá synovi v prechádzkach po čerstvom vzduchu rozhodne nebráni. Mamba dodáva, že enormným nákupom množstva balení múky či vajíčok svoje telo nijak neochránime, nehovoriac o tom, že skazené potraviny časom pravdepodobne skončia v kontajneroch…

SLEDUJTE náš Instagram SLOVAKWOMANSK a dozviete sa horúce pikošky medzi prvými! Nájdete ho >>>TU<<<

Mamba Dasa

Zdroj: Topky.sk | Foto: Instagram/mambadasha