V čom spočíva čaro Vianoc? Tento deň nie je len o darčekoch či prianiach, tento deň je časom, ktorý trávite so svojou rodinou, za oknom poletuje sneh, doma panuje úžasná atmosféra, pečiete perníky, balíte darčeky, varíte večeru, ale najmä ste so svojimi blízkymi. To všetko nájdete v novej piesni od speváčky Kristíny “Vianočná jahoda”.  

Po štyroch rokoch prichádza jedna z našich najúspešnejších speváčok opäť s vianočnou pesničkou. ,,Na túto skladbu som sa veľmi tešila, pretože naposledy som vianočnú pieseň naspievala na môj tretí album v roku 2012 a trošku mi to už chýbalo. Predstavujem vám moju novinku s názvom Vianočná jahoda. Keďže milujem Vianoce, neskutočne ma bavilo spievať, prežívať a predstavovať si krásnu atmosféru týchto sviatkov.”

Hudobne sa na skladbe opäť podieľal Martin Kavulič, brat Mariána, za ktorého sa Kristína pred niekoľkými týždňami vydala, autorom textu je skvelý básnik Kamil Peteraj. Práve on sa na margo piesne aj samotnej speváčky vyjadril nasledovne: ,,Na Vianoce sa vždy do éteru vyrojí mnoho pesničiek, od kolied cez duchovné až po čisto komerčné melódie, ale to nič nemení na tom, že možno stále na tému šťastných Vianoc napísať aj niečo nové. Tentoraz Kristína naspievala pesničku veľmi ľahučkú, veríme, že aj pôvabnú, takpovediac do každej rodiny. Myslím si, že máloktorá interpretka má v sebe taký pozitívny náboj ako ona, a tak je predpoklad, že pesnička zaujme pozitívnosťou, ktorú vyžaruje.”

vianocna

,,Nakrúcali sme v drevenom zrube, ktorý je neskutočne nádherný. A toto bolo úplne o niečom inom, pretože vytvárali sme vlastne atmosféru, ktorá teraz ešte… Nie každý má teraz takú tú náladu, že aha blíži sa zima, blížia sa Vianoce. Ale potrebovali sme to v tých ľuďoch trošku navodiť,” povedal Roman Gregorička, ktorý videoklip režíroval. Producentsky ho zastrešoval Mayo Hurajt.

“Vianoce sú pre mňa symbolom radosti, ktorú prežívame so svojimi blízkymi, keď sa spievajú vianočné koledy, pečú medovníky, pripravujú sa chutné jedlá, spoločne zdobíme stromček a zútulňujeme svoj domov krásnymi dekoráciami. Presne taká bola moja predstava o videoklipe,” uviedla speváčka, ktorá je s videoklipom naozaj spokojná. “Všetci sa veľmi tešíme z toho, že to máme za sebou, pretože boli krásne scény, boli aj náročnejšie scény. Tie náročnejšie aj napriek tomu, že sa išli veľa veľa veľakrát, pretože sme museli zastihnúť dobrý vietor, aby nám pekne snežilo do tváre, tak zvládli sme to podarilo sa to a všetci boli absolútne skvelí. Aj štáb, aj všetci ľudia, ktorí tu boli so mnou, tak boli výborní. Takže sa z toho veľmi teším a mám úplne tie najkrajšie pocity.”

My môžeme iba dodať, že hoci sú Vianoce až o mesiac, už teraz vieme, čo zaradíme do nášho vianočného playlistu. Nielenže má singel krásny text, ale srší z neho aj neskutočne pozitívna energia. Veď posúďte samy :)

Kristína – Vianočná jahoda (Oficiálny videoklip)

Foto/Video: Youtube, Facebook

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Maťa
Nechýba jej bulharský temperament a s vášňou sa púšťa do nových vecí. Miluje knihy, čokoládu a fitnes. S otvorenou náručou prijíma adrenalínové výzvy a rovnako aj tie žurnalistické.