S príchodom leta sa musíte pripraviť aj na silné slnečné žiarenie, ktoré vám môže spôsobiť nepekné kožné problémy. Okrem používania opaľovacích krémov by ste mali svoje telo ochrániť aj zvnútra. Netreba jesť tabletky, stačí ak zaradíte do jedálnička tieto potraviny.

 

Kapustová zelenina

Kapusta, kaleráb alebo brokolica. Všetky tieto druhy sú skvelé nielen na bojovanie proti silnému slnečnému žiareniu, ale aj proti rakovine. Táto zelenina podporuje tvorenie enzýmov a okrem iného chráni aj pokožku.

Tmavá čokoláda

Flavonoidy z kakaa podporujú obranyschopnosť pokožky a pomáhajú ju udržať hydratovanú. Dávajte si však pozor na to, aké druhy čokolády kupujete. Do tejto kategórie spadajú čokolády s minimálne 65 % kakaa.

Ovsené vločky

Asi všetci, ktorí sa snažia jesť správne, by mali mať do jedálnička zaradené ovsené vločky. Tie obsahujú meď a vitamín B, ktoré napomáhajú pri tvorbe melanínu. Ten je súčasťou pigmentu v našej pokožke.

Čaj

Presnejšie zelený a čierny čaj obsahujú polyfenoly, ktoré dokážu spomaliť až zastaviť rozvoj rakoviny. U ľudí, ktorí denne pijú tieto čaje je menší výskyt rakoviny kože.

Oranžové a žlté plody

Tieto plody obsahujú lykopen, ktorý je účinnou ochranou pred podráždením pokožky vplyvom UV žiarenia. Poskytuje väčšiu odolnosť proti spáleniu a nepekných fľakoch na pokožke.

Foto: Pixabay, Youtube

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Naďa
Bloggerka, študentka a večná optimistka, ktorá miluje fotografovanie, módu a zdravý životný štýl. Obľúbenou činnosťou je písanie článkov, čítanie kníh a vyjedanie arašidového masla veľkou lyžicou. :)