A je koniec! Nie je to tak dávno, kedy dve najväčšie komerčné televízie na Slovensku ohlásili vysielanie svetových šou, konkrétne Česko Slovensko má talent a Česko Slovensko hľadá Superstar. Práve počas uplynulého víkendu sa uskutočnilo finále Talentu, kde si hlavnú cenu 100 000 € odniesla speváčka Gyongyi Bodišová.

Kým v jednej súťaži vyčítajú diváci porotcom nedostatok výrazných osobností a zaujímavých speváckych talentov, v druhej sa to nimi len tak hemží. Práve počas veľkého finále ste mali možnosť vidieť to najlepšie z piateho ročníka a vybrať svojho víťaza, ktorý dostal rozprávkovú výhru, 100 000 €. Absolútnym talentom pre rok 2015 sa stala speváčka Gyongyi Bodišová, ktorá vo veľkom finále zaspievala skladbu od Jennifer Rush, The Power of Love.

Napriek tomu, že Guyngyi spievala, vo všetkej úcte, lepšie ako 80% aktuálnych superstaristov, jej výhra rozprúdila vlnu nenávistných komentárov v rôznych diskusiách. Aj keď mala citeľnú podporu zo strany poroty aj divákov, mnohí sú presvedčení, že spevácke talenty patria do konkurenčnej šou. Negatívne príspevky k jej výhre doslova zahltili internetové diskusie pod článkami, v ktorých sa uvádza práve víťaz súťaže Česko Slovensko má talent. Prispievatelia sú v nich znechutení najmä z presvedčenia, že nevyhrala objektívne vďaka spevu, ale kvôli silnému životnému príbehu. Porazila tak aj favorizovanú skupinu ,,Big Names”, ktorá skončila na druhom mieste.

Aj keď bolo finále plné naozaj kvalitných čísiel, diváci sa zväčša vyjadrovali iba k nesúhlasu s víťazkou: ,,Ako mohla vyhrať? Mala ísť do speváckej súťaže.. toto nie je až taký talent.. tie sochy boli umelecké a celá atmosféra bola super, keď boli na pódiu!! Boli úžasní! Toto je talent spraviť niečo takéto ako tie sochy!.. Nezaslúžila si vyhrať.” V obdobnom duchu sa niesli aj stovky ďalších príspevkov: ,,Áno, má talent, ale úprimne? Nechápem prečo idú speváci do talentu a nie do Superstar/X-factoru/Hlasu ČS. Aj keby teraz nebolo nič, hlas jej neutečie- bola superstar. Ach, no nič, budem sa tešiť na 2016 a dúfať, že nevyhrá spevák, lebo ma to dosť mrzí (nič v zlom).”

Aby toho nebolo málo, po vyhlásení absolútneho víťaza predniesla Gyongyi záverečnú reč, aby poďakovala svojim fanúšikom, čím si vyrobila poriadny trapas. Ale veď, pozrite sa sami. :) „Tak ja by som sa ešte tiež chcela poďakovať eeeee pánovi eeeeee tomuto Mižarovi, či ako sa volá, čo mi robil tie velikánske šaty, ako veľmi sa snažil a neviem, proste… Páči sa mi ako ten pán režisér. Neviem, ako sa… Zabudla som. Pán Jeffo, že veľmi pekne vám ďakujem za krásne eeeeee tieto… chvíle, ktoré som tu mohla mať. Ďakujem veľmi pekne.“

Video: Youtube

Foto: Instagram

AK SA VÁM ČLÁNOK PÁČIL, PODPORTE HO:
Diana
Šéfredaktorka, ktorej vášňou je písanie článkov a starostlivosť o chod magazínu. Nemá problém s akoukoľvek zaujímavou i potupnou témou, pretože žurnalistika je smer, ktorému sa chcela venovať od útleho detstva. Okrem toho miluje svojho psa, rockovú kapelu, v ktorej spieva, číta starú anglickú literatúru a zaujíma sa o všetko podstatné i nepodstatné. :)