Všetci fanúšikovia Karla Gotta netrpezlivo čakali na okamih, kedy si budú môcť vychutnať emotívny zážitok pri sledovaní snímky Karel, ktorá mala v októbri zavítať do našich kín. Žiaľ, koronavírus opäť ukázal svoju moc a slávnostná premiéra a distribúcia filmu sa z dôvodu nových epidemiologických opatrení odložili na neurčito. Manželka zosnulého speváka sa tak rozhodla, že jeho priaznivcov poteší aspoň zverejnením titulnej piesne k dokumentu KAREL Jdi za štěstím.

České a slovenské uvedenie filmu Karel na plátna kín bolo naplánované na prvé výročie smrti božského Káju, a teda 1. októbra. Ako sa ale hovorí, človek mieni, život mení – jeho manželka Ivana ochorela na koronavírus, v dôsledku čoho sa termín posunul na 15. októbra. Žiaľ, ani to už nie je aktuálne – sprísnené opatrenia v oboch krajinách sa postarali o to, že sa premiéra a distribúcia snímky presunuli na neurčito, respektíve do obdobia, kedy na vychutnanie si dokonalého zážitku budú hrať do karát priaznivejšie podmienky.

V neľahkej situácii, kedy ľudia čelia strastiplným dôsledkom pandémie, sa fanúšikov a všetkých, ktorí mali legendárneho speváka radi, Ivanka rozhodla obdarovať malým darčekom. ,,Je pre mňa o to cennejšie, že toto je Karlova posledná nahrávka z júna 2019, keď ju zaspieval s vedomím, že je to pieseň pre vznikajúci film,” napísala k videoklipu nádhernej skladby Jdi za štěstím, v ktorom sa objavili i zábery z natáčania so Symfonickým orchestrom Českého rozhlasu. Tie sa, žiaľ, do filmu nezmestili, a tak ich režisér Jakub Sommer a strihačka Šára Sklenářová zakomponovali aspoň do vizuálu titulnej piesne.

,,Som vďačná, že vám môžeme snáď aspoň trošku pozdvihnúť náladu v tak neistých časoch práve videoklipom k otváracej piesni Jdi za štěstím. Pevne verím, že čoskoro bude opäť dobre, tak prijmite tento dar od nás a Karla ako nádej na lepšie časy,” Ivanka uzavrela krásne predstavenie Kájovej novinky, spôsobujúcej zimomriavky.

Zdroj/Foto: Facebook/Karel Gott, YouTube