Fanúšikovia speváckej legendy Richarda Müllera (55) sa konečne dočkali. Do kín totiž prichádza dlho očakávaný slovenský dokument o živote tohto kontroverzného speváka, ktorého obdivujú takmer všetky generácie na Slovensku i v Čechách. Film “Nespoznaný” detailne odkrýva nielen hudobníkovu kariéru, ale aj jeho osobný život.

Snímka ,,Nespoznaný” poteší každého filmového diváka Richardovými úprimnými výpoveďami. K slovu sa však dostanú aj jeho tri osudové ženy, ktoré v živote hudobníka zohrali významnú rolu. O tom, aký bol život po boku komplikovaného bohéma hovorí aj Richardova prvá maželka Soňa Müllerová. So slzami v očiach spomína: „Posledných päť rokov to bolo dramatické. Boli to také chvíle, ktoré som vytesnila, aby mi zostala energia a mohla ísť dopredu.“

Po krachu prvého manželstva, z ktorého pochádzajú dve deti – Ema Lujza (22) a Filip (26), sa spevák zamiloval do Ivy Bittovej (58). „On bol taká nepolapiteľná veľká hmota a duša. A to všetko dokopy mi imponovalo,“ prezrádza v snímke hudobníčka.

rmOsudovou sa však pre Richarda nakoniec stala Vanda Wolfová (44). Práve ona mu bola oporou v najťažšom životnom období, ktoré poznačili aj maniodepresie. S Vandou spolu vychovávajú syna Marcusa (4).

V dokumente vystupujú aj ďalšie významné osobnosti slovenského a českého šoubiznisu, ako napríklad Marián Čekovský, Adela Banášová, Ján Kuric, Dan Bárta, Helena Vondráčková, Martin Dejdar či Michal Horáček, ktorí rozprávajú o úspechoch aj pádoch Richarda Müllera. ,,Témy ako Richardova choroba, skúsenosti s drogami, vzťahy so ženami sa vo filme tiež čiastočne objavia. Ale my sme sa, pravdaže, neznížili na úroveň bulváru. Snažili sme sa tieto momenty zaradiť do kontextu Richardovho života tak, aby ho divák mohol lepšie a komplexnejšie pochopiť. Nemyslím si však, že Nespoznaný je kontroverzný film. Nazdávam sa skôr, že je to film ľudský, film o obdivuhodnom umelcovi, ktorý stále bojuje a to aj navzdory životným komplikáciám, ktoré sa na neho rokmi “navešali,” uviedol režisér Miro Remo.

Dokument, ktorý je intímnym prierezom života tejto legendy, sa do kín dostane už 17. novembra 2016. Oficiálny trailler k filmu si však možete pozrieť už dnes v nasledujúcom videu.

rm-v-studiu

S Vandou Wolfovou a synom Markusom

s-vandou

Iva Bittová

iva-bittova

Foto: Facebook, theblondzebras.com |  Video: YouTube